Ballantine`s Finest

Ballantine`s Finest po raz trzeci z rzędu liderem w kategorii Scotch Standard Blended Whisky 2011
Ballantine`s Finest

W najnowszej odsłonie legendarnej, VIII już edycji „Whisky Bible 2011”, znany smakosz whisky Jim Murray ponownie uznał whisky Ballantine’s Finest najlepszą mieszaną „Whisky Roku”. To już trzecie z rzędu tego typu wyróżnienie, albowiem Ballantine’s Finest otrzymała tytuł „Whisky Roku“ również w latach 2009 i 2010. Wyróżnienie to potwierdza silną pozycję marki na rynku.

Jim Murray’s wyróżnia także whisky Ballantine’s 17 Year Old, która uzyskała tytuł World Whisky of the Year 2011 (najlepsza wśród wszystkich whisky na świecie) oraz Scotch Whisky of the Year, Scotch Blend of the Year, Scotch Blend 13-18 years.

Jim Murray - to jeden z największych autorytetów światowej sceny whisky. Międzynarodową sławę zyskał nie tylko dzięki swojemu węchowi, czy wyjątkowym zdolnościom smakowym, ale przede wszystkim dzięki tekstom edukujących wokół whisky. Jego teksty są pełne pasji i nietuzinkowego spojrzenia na świat whisky, odbiegające od pozostałych publikacji branżowych. Kunszt Jimma otworzył kolejne etapy jego kariery, dzięki czemu jest również konsultantem najbardziej znanych światowych blenderów. To znaczy, że Murray jest prawdopodobnie jedyną osobą,  która połączyła dwie pasje bliskie whisky – pisanie oraz tworzenie unikalnych kompozycji smakowych.
Ballantine`s Finest
„Whisky Bible“ 2011 to już 8, coroczna i obszerna publikacja, pełna wiedzy pożądanej przez każdego pasjonata whisky. To imponujące kompedium wiedzy, składające się z ponad 3 tysięcy przeanalizowanych i ocenionych gatunków whisky - w tym ponad tysiąca nowości rynkowych z całego świata.

Ballantine’s Finest - to elegancka mieszanka najlepszych szkockich whisky. W jej skład wchodzi ponad 40 rodzajów whisky słodowych i zbożowych z każdego ze słynnych regionów Szkocji, leżakujących w beczkach, w których tradycyjnie leżakował uprzednio burbon. W smaku Ballantine’s kryje się bogactwo nut Glenburgie i Miltonduff. Pierwsza z nich zapewnia mieszance smak jabłek i gruszek, druga – nuty kwiatów, ziół oraz przyjemną dla podniebienia słodycz wanilii. Całość tworzy charakterystyczny styl Ballantine’s: elegancki, wyważony, delikatny i słodki, który doskonale trafia we współczesny gust. Ballantine’s szczyci się najbogatszym asortymentem wysokiej jakości, dojrzałej szkockiej whisky mieszanej, dostępnej w każdym zakątku świata. Rocznie marka Ballantine’s sprzedaje 5,8 miliona skrzynek (każda po 9 l); Ponad 60 milionów butelek Ballantine’s jest sprzedawana rocznie; Co 2 sekundy sprzedaje się na świecie butelkę szkockiej whisky Ballantine’s; Ballantine’s jest numerem 1 w 12 krajach Europy.

Ballantine’s 17 YO – niezmienny symbol prestiżu. Jej receptura, która nie zmieniła się od początku, tj. lat trzydziestych XX wieku, jest pilnie strzeżona i przekazywana kolejnym Mistrzom Kupażowania. Charakteryzuje się bursztynowo-złotą barwą, głęboką, kremową  i soczystą podstawą oraz złożonym, pełnym z wyraźnym posmakiem słodkiego miodu i wanilii smakiem, w którym nie brakuje delikatnego dymu torfowego.

Dodał(a): ckm Wtorek 05.04.2011