Bądź jak Zenek. Powstanie klasa o profilu disco polo

Niby nikt nie słucha, a jednak każdy zna tekst. W końcu bez wstydu będziemy mogli przyznać się do tego, że gdy w leci disco polo, w rytm tupiemy nóżką. A w szkolnych ławkach potupią uczniowie liceum na Podlasiu, bo tam ma powstać pierwsza w Polsce klasa o profilu disco polo.


Wprowadzenie takiego profilu zapowiadają samorządowcy z Michałowa w Podlaskiem. Ofertą chcą przyciągnąć uczniów do tamtejszego liceum. I trzeba przyznać, że ten pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. W końcu Podlasie słynie z zamiłowania do disco polo i z takich nazwisk jak chociażby Zenek Martyniuk – król polskiej muzyki popularnej. Oprócz pana Zenona i zespołu Akcent z Podlasia wywodzi się także lokalny Weekend.. Niewiele dalej, bo w Prostkach koło Ełku został założony zespół Boys, na którego czele stoi drugi najbardziej popularny przedstawiciel nurtu – Marcin Miller.

Jak wiadomo, muzycy disco polo cieszą się nie tylko estymą, ale także porządnymi zarobkami. Można więc przypuszczać, że pomysł na klasę o profilu estradowym (bo taka będzie jej oficjalna nazwa) może zdać egzamin. Takiego zdania jest minister edukacji Dariusz Piontkowski – podaje Gazeta Wyborcza. Szef resortu przyznał, że "burmistrz Michałowa – Marek Nazarko – zdecydował się na specyficzne działanie", ale dodał, że "być może to chwyci".

MUSISZ SPRAWDZIĆ: Zenek Martyniuk – wywiad z królem prawdziwej Polski

A na pewno chwycić za mikrofon i wskoczyć na estradę będą mogli absolwenci michałowskiego liceum. Samorządowcy mają już konkretne plany dotyczące programu nauczania i kadry nauczycielskiej. Burmistrz Michałowa zdradził, że szkoła będzie współpracować z agencją muzyczną Green Star z Białegostoku (związaną z zespołami Akcent, Boys czy Milano). Jak zapowiadają władze, więcej szczegółów na temat niekonwencjonalnego pomysłu poznamy już w czwartek 20 lutego.Disco Polo cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Wystarczy spojrzeć na liczby koncertów oraz rzesze fanów biorących w nich udział. Fenomen tej muzyki sprawił, że powstają nawet filmy, których tematem jest właśnie polskie disco. Pięć lat temu premierę miał obraz "Disco Polo" z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej. Na planie towarzyszyli mu m.in. Tomasz Kot i Joanna Kulig. Z kolei w aktualnym repertuarze kin znajduje się widowisko opowiadające historię Zenka Martyniuka.

ZOBACZ TĘ DISCO RAKIETĘ: 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Wtorek 18.02.2020