Badacze odkryli kolejny sposób na kaca!

Eksperci z Centrum Ból Głowy w Nowym Jorku odkryli kolejną, skuteczną metodę na kaca. Nie uwierzysz, że to było aż takie proste!

ThinkstockPhotos-494385519.jpg

Jeśli zawsze kolejnego dnia po imprezie dopada cię kac, ten artykuł może niemalże odmienić twoje życie. Wystarczy, że zastosujesz metodę, którą ostatnio przetestowali badacze ze Stanów Zjednoczonych. Choć to bajecznie proste, naukowcy zapewniają, że skuteczne!

Eksperci z Centrum Ból Głowy w Nowym Jorku twierdzą, że kaca można złagodzić odpowiednią... muzyką.

"Mamy mocne dowody na to, że muzyka działa na bóle wszelkiego rodzaju" - powiedział dyrektor i założyciel wspomnianego centrum, Alexander Mauskop. "Nie ma powodu, by sądzić, że z kacem będzie inaczej. Muzyka nie będzie tak skuteczna jak morfina, ale może być tak dobra, jak np. Tylenol".

W kilku badaniach wykazano, że muzyka jest także zdolna do zmniejszenia uczucia nudności, czyli kolejnego niefortunnego skutku ubocznego związanego ze zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

"Myślałem o kacu, jak o migrenie, w tym sensie, że nie chcesz w tym czasie niczego zbyt głośnego" - powiedział Lynn Webster, były prezes Amerykańskiej Akademii Medycyny Bólu. "Ale jeśli to potrafi cię rozproszyć, to teoretycznie może zaoferować ci ulgę".

Co więcej, od dawna wiadomo również, że muzyka może podnieść na duchu, poprawić motywację lub ułatwić sen. Wszystkie te monity biologiczne mogą być stosowane jako środki ułatwiające zwalczanie kaca.

Co ciekawe, ostatnie badania pokazały, że dolegliwości bólowe może niewelować muzyka taka jak... dubstep i heavy metal. Wygląda na to, że coś jest w tych częstotliwościach, mimo że teoretycznie mogłyby uchodzić za koszmar dnia następnego. Z drugiej strony, od zawsze podkreślano kojące właściwości muzyki klasycznej.

My zamierzamy to przetestować przy pierwszej lepszej okazji. A wy?

źródło: sciencealert.com


Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 29.10.2015