Wnętrze pełne testosteronu, czyli kilka słów o aranżacji męskiego mieszkania

Męskie wnętrza to nie tylko totalny chaos, jak to zwykło uważać wiele osób (a wśród nich głównie kobiety). Skończyły się czasy, kiedy to my zajmowaliśmy się remontem, a końcowa aranżacja domu była przede wszystkim domeną pań.

small ckm-wnetrza-pelne-testosteronu.jpg

W męskich mieszkaniach już przy wejściu czuć testosteron i charakter za sprawą niebanalnych rozwiązań i barw. Jak się urządzić, aby było funkcjonalnie, wygodnie i stylowo? Podrzucamy garść rozwiązań.

Męskie wnętrza – funkcjonalnie i surowo

Jak wspomnieliśmy, w męskich wnętrzach najczęściej dominują ciemne kolory, chociaż nie mniej pożądane są różne odcienie bieli. Oba te rozwiązania dobrze współgrają z minimalistycznym wzornictwem i prostymi rozwiązaniami.

Mieszkania, nad których urządzeniem czuwa mężczyzna, zwykle przybierają industrialny charakter, jednak coraz częściej spotyka się w nich nurt skandynawski. Oba cechuje spora oszczędność w dodatkach, postawienie na naturalne materiały oraz zagospodarowanie przestrzeni z myślą o wprowadzeniu do niej jak najwięcej swobody i funkcjonalności.

Mężczyźni zazwyczaj nie akceptują bibelotów i nadmiernych dekoracji, tak zwanych zbieraczy kurzu, chociaż oczywiście nie jest to regułą. Nie jest jednak powiedziane, że w tego typu przestrzeniach nie ma miejsca na obrazek, kwiaty czy jakąś figurkę. Najczęściej w męskich wnętrzach królują duże grafiki czy plakaty

Męskie dekoracje okien a rolety dzień/noc

W mieszkaniu urządzonym na męską modłę raczej na próżno szukać aranżacji okiennych, w których dominują zasłony i firany. Jeśli już, to utrzymane są one raczej w ciemnej tonacji. Świetnie jednak sprawdzają się tu dekoracje minimalistyczne i jednocześnie funkcjonalne, a wśród nich rolety dzień/noc (np. te: https://rolety.eu/pl/11-rolety-dzien-noc). Mają nie tylko niesztampowy design, który dobrze odnajdzie się zarówno w małych, jak i dużych przestrzeniach, ale także przy tym umożliwiają regulowanie zaciemnienia.

20046394_1969492356659529_5092383223656007361_n.jpg

Rolety na dzień i na noc stanowią świetną alternatywę dla klasycznych aranżacji okna, ale równie dobrze czują się w towarzystwie zasłon, chociaż ich zastosowanie nie jest konieczne. Rolety dzień/noc mogą śmiało wejść w rolę samodzielnego zdobienia okna. Duży wybór różnych modeli umożliwia zastosowanie ich nawet przy dużych przestrzeniach, w każdym pomieszczeniu.

Zobacz także: Rolety dzień/noc – wybór koloru

Meble w męskim wydaniu

Wnętrze, w którym dobrze czuje się większość mężczyzn, wypełniają nowoczesne, minimalistyczne meble, które jednocześnie wspomagają przechowywanie naszych skarbów. W sypialni łóżko jest zazwyczaj po prostu wygodne. Często spotyka się w niej masywne ramy i grube materace.

A co z łazienką w męskim stylu? Świetnie sprawdzą się w niej wszelkie kontrasty, a wśród nich nieśmiertelny duet czerni i bieli. Dzięki temu, że nie potrzeba zbyt dużej przestrzeni na kosmetyki (chociaż ta kwestia jest bardzo względna), można w tym miejscu kreatywnie pobawić się światłem, a w przypadku małej łazienki – przeszkleniem prysznica. Taki zabieg optycznie powiększa przestrzeń.

chastity-cortijo-6TY_WrJTwSI-unsplash.jpg

Męska kuchnia jest przede wszystkim funkcjonalna. Doskonale odnajdą się w niej ciemne szafki. Nie bez znaczenia jest dobrze dobrany sprzęt, który wspomoże nas w przygotowywaniu posiłków. W końcu mówi się, że to właśnie my jesteśmy najlepszymi kucharzami.

christian-mackie-euBmypOZUZA-unsplash.jpg

Artykuł powstał we współpracy z rolety.eu.


Dodał(a): Izabela Popko Niedziela 08.12.2019