Apple Inc. najcenniejszą firmą wszech czasów

Stało się! Spółka Apple Inc. osiągnęła 700 mld dolarów wartości giełdowej, a to oznacza, że jest tym samym najwartościowszą firmą w historii Stanów Zjednoczonych!

shutterstock_217604671.jpg

Choć konkurencja ostro krytykowała nowe Iphone'y, tak naprawdę o podobnym sukcesie sprzedażowym do firmy Apple wciąż może jedynie tylko pomarzyć. Co więcej, Apple Inc. ma kolejny powód do świętowania. Wartość rynkowa jej wszystkich akcji właśnie przekroczyła 700 mld dolarów, czyniąc ją tym samym najcenniejszą spółką w całej historii Stanów Zjednoczonych! Taki wynik nie zdarzył się dotychczas żadnej, innej amerykańskiej korporacji!

W tej chwili firma z Cupertino jest już ponad dwukrotnie droższa niż Microsoft i pięciokrotnie wartościowsza niż była jeszcze 5 lat temu. Ciekawe, co na to konkurencja, która jeszcze nie tak dawno temu, wypuszczała prześmiewcze spoty na temat Iphone'a 6 i 6 plus?

Wracając do giełdy, drugi na liście pozostaje naftowy gigant Exxon Mobil, którego wartość wyceniana jest na ponad 386 mld dolarów. Wciąż daleko...

Dodał(a): Zuzanna Peres Środa 11.02.2015