Animowany serial to za mało? Powstaje aktorska wersja 'Kajko i Kokosza'

Dwóch słowiańskich wojów znanych z komiksów Janusza Christy niedawno ponownie dało o sobie znać. Netflix przygotował dla fanów animowany serial, który zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji. Internauci narzekali jednak, że jest zdecydowanie za krótki. Bohaterowie jednak niedługo do nas wrócą i to grani przez prawdziwe postacie.
AAAABQedVat6SDqNLFdIkr0cyaduDZOI_BJM6EgkYC3PuKb4EXgIsC0aqvlhXoQkG3dZtbJ-4wpxEvvzIwLCndpeUm2q1Id0.jpg

Serial animowany "Kajko i Kokosz" pojawił się na platformie Netflix pod koniec lutego bieżącego roku. Był on jednak skierowany głównie do dzieci i choć wielu fanów mogło odbyć retrospektywną podróż do krainy dzieciństwa, gdzie wertowali komiksy Janusza Christy, to produkcja zostawiła po sobie znaczny niedosyt. Grupa Aurum Filmu podała jednak informacje, że trwają prace nad scenariuszem do aktorskiej ekranizacji tego klasyka.

Za scenariusz odpowiedzialny będzie Krzysztof Gureczny, znany z pracy nad takimi produkcjami, jak chociażby "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czy serialu animowanym "Kacperiada". Można więc się spodziewać, że przygotowana przez niego odsłona "Kajko i Kokosza" tym razem będzie skierowana do starszych odbiorców. 

Aktorska wersja komiksu otrzymała także dofinansowanie w ramach PO Produkcja oraz rozwój projektów filmów dla młodego widza lub widowni familijnej. Choć nazwa wydaje się być skierowana do dziecięcych odbiorców, zapewne ojcowie, wujkowie i starsi bracia będą z identycznym zaciekawieniem patrzeć na ekrany swoich odbiorników. Dodatkowo dojdzie do tego także aspekt nostalgiczny, w końcu wcześniej mogli podziwiać "Kajko i Kokosza" w wersji papierowej.

Producenci nie zdradzają ani szczegółów, ani informacji na temat obsady i planowanej premiery produkcji. Zapowiedzieli jednak, że niedługo przedstawią kilka "smaczków", które choćby częściowo zaspokoją ciekawość fanów. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / netflix.com Środa 21.04.2021