Naukowe chlanie

Każdy, kto kocha naukę jest dla jej dobra zmusić się do największych poświęceń. Nawet do... upicia się smacznymi drinkami
alkohol
Studenci amerykańskiego Arizona State University naprawdę nie mają lekkiego życia. Przykład?

Na każdym kroku są podstępnie kuszeni do robienia rzeczy, które są niebezpieczne dla ich wątrób. I to w stopniu znacznie większym, niż u przeciętnego studenta. Winę za to ponosi jeden z tamtejszych profesorów. Will Corbin, bo o nim mowa, przekształcił jedno z uniwersyteckich pomieszczeń na świetnie wyposażony bar, do którego zaprasza studentów i studentki w przedziale wiekowym 21-30 lat na suto zakrapiane biby.

Każdy z profesorskich gości może trzy razy w tygodniu za darmo pić najlepszy alkohol, szaleć przy maszynach do gry i bawić się przy głośnej muzyce. Ale darmowe drinki to nie wszystko. Na koniec szczęśliwy student dostaje równowartość ok. 200 zł!

Stan upojenia imprezowiczów jest na bieżąco monitorowany przy pomocy alkomatu. Gdy osiągnie już odpowiedni poziom, zaczyna się nauka – profesor zaczyna prowadzić badania dotyczące tego, jak u pijanych ludzi wyglądają kwestie takie, jak. m. in. pamięć, koordynacja ruchowa, czas reakcji, czy skłonność do podejmowania ryzyka. Jakieś minusy? Niestety, imprezy u profesora trwają zaledwie do godziny 21.

Dodał(a): Alex DeLarge Poniedziałek 05.12.2011