Aktualizacja do Windowsa 10 zalegalizuje pirackie systemy!

Microsoft zdecydował się na przełomowy krok! Firma zapowiedziała właśnie, że nawet osoby, które do tej pory używały pirackich wersji systemów Windows otrzymają darmową aktualizację do pełnej wersji Windows 10!

windows_10_p.jpg
Podczas telefonicznego wywiadu z Reutersem, wiceprezes Microsoftu, Terry Myerson podał zaskakującą informację: wszystkie pirackie wersje Windowsa dostaną aktualizację do dziesiątki, legalizując w ten sposób system! Decyzja ta wszak na razie dotyczy jedynie rynku chińskiego, ale trzeba przyznać, że jest to pierwszy przełomowy krok w walce z piractwem, który na pewno korzystnie wpłynie na wizerunek firmy na całym świecie!

Dlaczego Microsoft zdecydował się na przeprowadzenie takiej akcji akurat w Chinach? Odpowiedź jest bardzo prosta: aż dwa na trzy komputery w tym kraju działają w oparciu o pirackie kopie systemu.

Choć oczywiste wydaje się to, że do tej pory jedynie posiadacze oryginalnego Windowsa mogli dokonać jego bezpłatnej aktualizacji, umożliwienie tego również posiadaczom nielegalnego oprogramowania jest tak naprawdę bardzo przemyślanym i mądrym posunięciem. Firma nie straci przecież pieniędzy, bo piraci i tak nie zasilali jej budżetu. Krok ten może natomiast przekonać ludzi do pozostania przy komputerach i smartfonach z Windowsem oraz zachęcić ich do kupna innych produktów Microsoftu np. konsoli Xbox On. Poza tym większość użytkowników przyzwyczajonych do starszych wersji systemu, stojąc w obliczu wyboru między nowym i legalnym, a starym i nielegalnym, wybierze zapewne dziesiątkę! Brawo!Dodał(a): Bartosz Joda Środa 18.03.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)