Akon zbuduje Akon City, gdzie zapłacisz Akoinami

Raper buduje nowoczesne i ekologiczne miasto w Senegalu. Jego projekt jest kosmiczny i ma wielkie szansę na realizację.

Kiedy kilka lat temu Akon powiedział, że zbuduje miasto, wszyscy pukali się w głowę. Ale muzyk właśnie podpisał umowę z prezydentem Senegalu, Mackym Sallem. Raper dostał od niego we władanie ponad 800 hektarów ziemi i za chwilę uruchomi kryptowalutę Akoin. Można? Można. A teraz szczegóły.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Natalia Siwiec w teledysku z Akonem

Akon to pochodzący z Senegalu raper, który naprawdę nazywa się Alaume Thiam. Swego czasu był mega popularnym muzykiem i latał wszędzie. Nagrywał numery z największymi gwiazdami amerykańskiego rapu - Snoop Dogiem, Eminemem, czy Dr. Dre. Wydał kilka hitów, w tym "Lonely". Nie ma co ukrywać, zarobił szybko sporo kasy, a potem dobrze je zainwestował. Bo Akon to całkiem sprytny biznesmen.

I kiedy w 2018 roku Akon rzucił w jednym z wywiadów, że zbuduje własne miast, to wszyscy traktowali to jako wrzutka, mająca przypomnieć o przygasającej gwieździe. No, ale teraz Akon ma już umowę z rządem Senegalu.

Akon City ma być jak Wakanda

Akon City powstanie w Mbodiène, około 120 kilometrów na południe od stolicy, Dakaru. Teraz są tam slumsy, ale będzie futurystyczny kompleks. Prace już ruszyły i potrwają 10 lat. Akon City chce uzyskać certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). To amerykański system oceny budynków pod względem energooszczędności i wpływu na środowisko naturalne. Czyli ma być samowystarczalne i pobierać energię tylko ze źródeł odnawialnych. Powstaną tam domy, parki, stadion, uczelnie, lotnisko czy fabryki.To nie jest tak, że Akon sobie ten projekt wymyślił na szybko. To przemyślana strategia, którą muzyk wprowadza od lat. Już w 2014 roku rozpoczął projekt "Lightning Africa", którego celem było dostarczanie ludziom prądu przy użyciu energii słonecznej. Jak? No w sumie dość prosto i praktycznie - poprzez montaż lamp ulicznych oraz małych systemów energetycznych.

"U ciebie wahania jak kryptowaluty"

"Lightning Africa" działa w 14 krajach afrykańskich, zatrudnia 5 tysięcy osób i radzi sobie całkiem nieźle.W końcu Akon City ma być jak Wakanda z filmu "Czarna Pantera". Raper mówił o tym wielokrotnie, podkreślając swoje przywiązanie do kontynentu, jak i samego Senegalu. 

Najciekawsza jest jednak kwestia waluty, a w sumie kryptowaluty. Bo w Akon City płacić się będzie Akoinami, czyli bitcoinami. Muzyk chce w ten sposób pomóc młodym Afrykończykom i dać im pracę.A on sam zna się na rzeczy, w końcu udzielał się podczas Malta AI & Blockchain Summit.

Tak się wozi jeden z bogatszych raperów - mamy foty
Dodał(a): Tomasz Orszulak Piątek 17.01.2020