AJ - najmłodszy DJ świata

AJ ma zaledwie 2 lata i jest najmłodszym DJ-em świata. Aż strach pomyśleć, co ten dzieciak będzie wyczyniał za deckami za 10 lat!

45577.png

Jakkolwiek nieprawdopodobnie by to nie brzmiało, Oratilwe Hlongwane występujący pod pseudonimem AJ to 2 letni (!) DJ z Afryki Południowej, który ma wielki wrodzony (zapewne odziedziczony po ojcu) talent do miksowania. Ten dzieciak jeszcze nie mówi i dopiero co wyrósł z pieluch, a już obsługuje mikser (bawi się efektami, a kiedy ojciec poda mu płytę CD, przechodzi z jednego kawałka w drugi)!

Maluch miał zaledwie rok, kiedy zainteresował się aplikacją do miksowania, którą jego tata (również DJ) wgrał na swój tablet. W prawdziwe zdumienie wprawił jednak rodziców, kiedy pewnego dnia niepostrzeżenie stanął za konsolą ojca i doświadczenie z aplikacji przeniósł na prawdziwy sprzęt DJ-ski. W jednej chwili chłopiec po prostu zaczął miksować!

Obecnie AJ ma już za sobą pierwszy publiczny występ na żywo - w centrum handlowym w Johannesburgu, gdzie oklaskiwały go tłumy (na granie w klubach jest jeszcze za mały). Mimo ogromnego potencjału, rodzice mówią, że nie będą zmuszać go do kariery muzycznej, jeśli nie będzie chciał jej kontynuować.

Zanim skrytykujesz jakiegoś DJ-a, że miksuje jak 2-letnie dziecko, posłuchaj jak za deckami radzi sobie ten chłopiec!


Oczywiście przed maluchem jeszcze wiele nauki, żeby wszystko brzmiało perfekcyjnie, a bity się nie rozjeżdżały, ale trzeba przyznać, że jego umiejętności, zważywszy na wiek, są już i tak oszałamiające. Technika to kwestia czasu z takim poczuciem rytmu!Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Środa 15.04.2015