Airbnb dla...toalet. Wkręcili mieszkańców

Organizacja "Miasto jest Nasze" znalazła rozwiązanie dla wszystkich, którzy narzekają na brak publicznych toalet. Teraz, kiedy kogoś złapie pilna potrzeba skorzystania z ubikacji, będzie mógł to zrobić za niewielką opłatą w jednym z prywatnych mieszkań – tak wyglądał opis aplikacji, która okazała się wkrętką.
kibelki.jpg

Twórcy bardzo postarali się o to, aby wszystko wyglądało jak najbardziej realistycznie. Stworzyli stronę internetową, mapę z umieszczonymi kilkoma lokalizacjami, gdzie użytkownicy mogliby skorzystać z toalet, oraz obwieścili nawet, że rozpoczęli testy. Okazało się jednak, że AirPnP to żart, na który nabrało się wiele osób i portali internetowych.

Sprawdź koniecznie: Pościel ANTY-5G. Polacy zakładają biznes

Aplikacja miałaby działać podobnie, jak większość aplikacji opierających się na udostępnianiu własnej przestrzeni. Osoby chcące wprowadzić swoją toaletę do "AirPnP", musiałyby ją szczegółowo opisać i dołączyć zdjęcia, z kolei użytkownicy mogliby wystawiać ubikacjom oceny i opinie.

W Warszawie mamy problem z publicznymi toaletami. Ale od czego są innowacje? Dostaliśmy do testowania nową aplikację -...

Opublikowany przez Miasto Jest Nasze Niedziela, 13 września 2020


Organizacja wytłumaczyła tak szczegółowe podejście do stworzenia fałszywego projektu: "Choć pomysł jest kompletnie absurdalny, to w dzisiejszym świecie startupy twierdzące, że rozwiążą nasze podstawowe problemy - a przy okazji zarobią kupę kasy - powstają jak grzyby po deszczu.". Organizacja "Miasto Jest Nasze" zwróciła także uwagę na kłopot związany z niewielką ilość toalet w Warszawie. Pomysł jest ciekawy, ale przecież nikt nie będzie chciał wpuścić obcej osoby do własnego kibla. Nie potrzeba chyba więcej argumentów niż to, że nie powinno dzielić się swojego tronu.

...No dobra... Nie ma żadnej aplikacji #AirPnP do zarabiania na użyczaniu toalet 😄🚽Nabraliście się na nasz żart?...

Opublikowany przez Miasto Jest Nasze Poniedziałek, 14 września 2020


Wystarczy spojrzeć na komentarze pod postami na stronie "Miasto jest nasze", żeby zobaczyć, jak dużo ludzi uwierzyła w aplikację AirPnP. W ramach rekompensaty dla wkręconych osób, organizacja przygotowała mapę wszystkich publicznych toalet w Warszawie, którą zobaczycie tutaj


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / Miasto jest nasze Środa 16.09.2020