18-latka rozwiązała kwestię słabych baterii

Ma zaledwie 18 lat, a jej wynalazek może zrewolucjonizować branże telefonii komórkowej. Ale to tylko jedna dziedzina świata technologii, którą odkrycie może zmienić.
telefony z mocną baterią


Tak naprawdę stworzony przez nią superkondensator (kondensator o dużej pojemności) może zmienić wiele zasilanych elektrycznością urządzeń, a od komórki się tylko zaczęło. Eesha Khare to uczennica Lynbrook High School w Kaliforni. Parę dni temu wzięła udział w targach naukowo-inżynieryjnych w Phoenix, organizowanych przez firmę Intel. Stanęła w szranki z olbrzymią konkurencją – 1600 młodych naukowców z 70 krajów świata walczyło o główną nagrodę. Eesha Khare zajęła ex aequo 2. miejsce i wygrała 50 000 dolarów. 1. miejsce zajął rumuński uczeń, który stworzył niskobudżetową sztuczną inteligencję, zdolną do prowadzenia samochodu.

Jej odkrycie pozwala na naładowanie w pełni telefonu komórkowego w około 20 sekund. Jeśli jej wynalazek uda się wprowadzić do masowej produkcji, to skończą się problemy, w które pakujemy się kupując nowy telefon. Większość z dostępnych obecnie modeli smartfonów ma baterię która umożliwia na maksymalnie jeden dzień pracy.

Eesha Khare to wybawicielka nas wszystkich – użytkowników „mądrych telefonów”, ale i kierowców aut hybrydowych i wszelkiej elektroniki z niezależnym zasilaniem. Jej nanourządzenie wytrzyma ok. 100 000 ładowań, jest elastyczne i na tyle małe, że zmieści się właściwie w każdym urządzeniu na prąd.Dodał(a): hajtek Wtorek 21.05.2013