14 dziwnych faktów o kobiecym ciele

Umiesz już czytać, więc znasz podstawowe różnice między męskim a żeńskim ciałem. Jednak pomijając wszystkie strefy intymne, nasze organizmy różnią się znacząco od ich organizmów. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, że aż tak!
kobiece-ciało.jpg

Serwis brightside.me zebrał ciekawe fakty z różnych zakątków internetu. Kurioza związane z różnicami między organizmami pozwolą wyjaśnić niektóre dziwne zachowania kobiet...

1.Kobiece serca biją szybciej niż męskie – pewnie dlatego, że kobiety spędzają więcej czasu na wojnach wyprzedażowych.
2. Kobiety spalają tłuszcz wolniej niż faceci, jakieś 50 kcal dziennie mniej – to jest ta genetyka, którą tłumaczą brak rezultatów treningów. Teraz mają jeszcze lepszą wymówkę.
3. Kobiety mają większą odporność organizmu – po ostrej kłótni, możesz śmiało wygonić ją zimą na balkon, nie przeziębi się.
4. Średnica kobiecych włosów jest dwukrotnie mniejsza niż męskich – nie dziw się więc, że potrzebuje trzech szamponów, dwóch odżywek, lakieru i innych specyfików.
5. Kobiety mają na językach więcej receptorów słodkiego smaku aniżeli faceci – stąd podczas jedzenia słodyczy rozkosz tak wielka, że nie kończy się na tabliczce czekolady i połówce blachy sernika.
6. Kobiety mają więcej receptorów nerwowych, więc odczuwają ból intensywniej. Według nas to raczej przekłada się na intensywne nerwy, wyładowywane na facetach.
7. Kobiety znają szerszą paletę barw, gdyż widzenie barwne przypisane jest genetycznie do chromosomu X (dominujący chromosom żeński). Gratulujemy, to na pewno pomogło ludzkości upolować zwierzynę, rozpalić ogień, wybudować szałas.
8. Kobiety mrugają dwa razy częściej niż faceci – znasz to błagalne trzepotanie rzęsami...?
9. Kobieca skóra ma 10 razy więcej receptorów niż męska – dlatego wolimy dotykać kobiety, bo bardziej to doceniają.
10. Kobiety są bardziej rozciągnięte i elastyczne niż faceci – to bardzo przyjemna cecha, zauważamy to na co dzień, doceniamy...
11. Kobiety lepiej wykrywają dźwięki o wyższej częstotliwości niż faceci – nie uchowasz się przed tym radarem, wracając nad ranem po spotkaniu z kumplami.
12. 30% kobiet ma ssanie na niejadalne rzeczy podczas ciąży – pamiętaj żeby chować wtedy przed nią mydło i małe przedmioty, które zmieści do buzi. A mówi się, że to z nami jest jak z dziećmi...
13. Kobiety płaczą od 30 do 64 razy w roku, podczas gdy panowie robią to 6 do 17 razy – nie mów jej, że to kwestia hormonów, bo średnia podskoczy co najmniej dwukrotnie. I znów będzie na hormony.
14. Kobiety od urodzenia mają lepszy niż faceci zmysł powonienia. O tyle lepszy, że kłamstwo i zdradę wyczują z kilometra.
Dodał(a): Adam Wawrzyniak Środa 05.04.2017