13–latka potrącona przez pociąg. Zagapiła się w telefon

Zdarzyło ci się wpaść na kogoś lub nie trafić w drzwi, bo gapiłeś się w telefon? 13–latka z Libiąża nie miała tyle "szczęścia" i przez nieuwagę mogła skończyć pod kołami pociągu.
iStock-1152782467.jpg

Dziewczynka próbowała przejść przez tory w niedozwolonym miejscu w Libiążu. Była wpatrzona w telefon, przez co nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu. W ostatniej chwili maszynista użył sygnałów dźwiękowych i zaczął hamować, a 13–latka odskoczyła i została jedynie uderzona bokiem lokomotywy.

Sprawdź także: Halo, jestem chory. L4 dostaniesz na telefon

Sonda

Czy tobie grozi uzależnienie od telefonu?

13–latkę zabrano do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń, choć gdyby nie szybka reakcja maszynisty, dziewczynka bawiąca się telefonem, weszłaby pod pociąg.

Zobacz koniecznie: TikTokerzy udają ofiary nazistów. "Challenge" zyskuje popularność

Osoba kierująca pociągiem była trzeźwa, policjanci próbują wyjaśnić jeszcze okoliczności zdarzenia, ale jedno jest pewne – zapatrzona w telefon dziewczynka mogła zginąć przez swoją nieuwagę. Być może przez tę sytuację prędko nie sięgnie po swojego smartfona.

Musisz sprawdzić: TikTok nie chce brzydkich i biednych. Wprowadził cenzurę

Problem dotyczący uzależnienia od telefonu dotyka coraz więcej osób. W niektórych miastach dochodzi do instalacji sygnalizacji świetlnej w chodniku, żeby pochyleni nad smartfonem użytkownicy zauważyli, kiedy mogą przejść przez ulicę. Kiedyś ludzie przez nieuwagę dawali się zjadać lwom i innym dzikim napastnikom. Dziś takiego drapieżcę każdy z nas nosi w kieszeni i przywołuje go na własne życzenie.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Środa 02.09.2020