10 projektów, które zebrały najwięcej pieniędzy na Kickstarterze

Te 10 kampanii na Kickstarterze internauci wsparli najhojniej. Sprawdź na którym miejscu znalazły się karty z eksplodującymi kotkami.
8dd.jpg

Wspierający kampanie na Kickstarterze wpłacili już łącznie ponad 3 miliardy dolarów, czyli jakieś 11 miliardów złotych na niecałe 350 tysięcy projektów. Platforma istnieje od 2009 roku, więc te liczby mogą powalać. Z tej okazji chcieliśmy przybliżyć 10 akcji, które zarobiły najwięcej.

Wśród nich znalazła się kampania, której pomysłodawcy chcieli stworzyć kostkę. Nie taką zwyczajną do gry, ale pragnęli aby działała uspokajająco, kiedy akurat się denerwujesz. Fidget Cube to wyglądające niepozornie urządzenie mające zajmować twoje dłonie w czasie stresu.  Projekt Matthew i Marka McLachlanów wsparło blisko 155 tysięcy osób.

Jeszcze większą popularnością cieszyła się akcja dotycząca „Exploding Kittens”. Wsparło ją najwięcej użytkowników w całej historii platformy. Ponad 291 tysięcy osób chciało mieć w domu karty z wybuchającymi kotkami. Jak możemy przeczytać w opisie, projekt ten jest dla ludzi uwielbiających koty, eksplozje, promienie laserowe i czasami kozy. To ostatnie dla nas też brzmi dziwnie.

W zestawieniu znalazło się także miejsce na Coolest Cooler, czyli przenośną lodówkę, która jak sama nazwa wskazuje jest najfajniejsza na świecie. Można na niej słuchać muzyki, ma wbudowaną ładowarkę USB, specjalne półki i, w naszej opinii najbardziej przydatną rzecz, otwieracz do butelek.

Nie wiemy, czy ludzie mają za dużo pieniędzy, czy po prostu nie wiedzą na co je wydawać, ale kilka rzeczy jakie trafiły na listę 10 kampanii, które zarobiły najwięcej wzbudziło nasze zdziwienie, a parę wynalazków uznaliśmy za bardzo nam potrzebne. Pełne zestawienie znajdziesz w poniższej galerii.

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: https://www.kickstarter.com Środa 10.05.2017