10-latek zhakował Instagrama

Oczy Was nie mylą. 10-letni chłopiec zhakował Instagrama, a dodatkowo jeszcze na tym zarobił. Dokładnie 10 tys. dolarów.
instagram-1179570_640.jpg

Gdzieś na dalekiej północy, w Finlandii, za przysypanymi śniegami lasami, za zamarzniętymi rzekami i jeziorami, mieszka sobie pewien mały, 10-letni chłopiec imieniem Jani. Jani jednak nie jest zwyczajnym chłopcem, jakich wielu. Jani jest bowiem hakerem i właśnie odnalazł lukę w Instagramie, na której zarobił 10 tys. dolarów.

Brzmi jak współczesna baśń? Być może tak, choć nie jest to żadna zmyślona opowiastka, a prawda. 10-latek zdołał bowiem odnaleźć lukę w jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, przez którą każdy użytkownik mógł skasować dowolne komentarze w całym Instagramie.

Wystarczyło wpisać w pole przeznaczone na wypowiedzi odpowiedni kod i już – każdy szary użytkownik serwisu mógł skasować komentarze Kim Kardashian.

Młody haker na szczęście jednak dla setek celebrytów, podzielił się swoim odkryciem z działem technicznym Instagrama i wada mogła zostać zlikwidowana. Za swoje odkrycie Jani otrzymał 10 tys. dolarów.

Jeśli więc dalej sądzicie, że dzieciaki są mało zaawansowane w świecie komputerów i nowych technologii, to powieście sobie ten artykuł na ścianie.
Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 09.05.2016