6 superdrinków, po których nie pęknie ci głowa!

Zamiast pić shota za shotem, spróbuj któregoś z tych drinków i generalnie pamiętaj – trzymaj się jednego rodzaju alkoholu. Jeśli zacząłeś wieczór od wódki, to bądź jej wierny. Spożywaj też dużo wody. W ten sposób kolejnego dnia nie skończysz z głową w muszli klozetowej.
6-superdtrinkow.jpg

1. VODKA SODA 
Przepis na ten drink wydaje się banalny, ale i w tym przypadku można pokpić sprawę! Przygotuj szklankę do whisky i włóż ją do zamrażarki. Kiedy na szkle pojawi się delikatny szron, wyjmij naczynie z chłodziarki i nalej do niego 45 ml wódki. Następnie dodaj kostki lodu, dolej gazowanej wody mineralnej (im więcej bąbelków, tym lepiej) i zamieszaj. Dodaj plasterek cytryny i misję możesz uznać za zakończoną.

2. MOSCOW MULE 
Jednym z najpopularniejszych drinków w Polsce jest whisky z colą. Dobrze ci radzę – spróbuj czegoś innego! Po brązowych alkoholach kac jest bardziej uciążliwy. Do tego duża ilość cukru w słodzonych napojach gazowanych potęguje ból głowy kolejnego dnia. Dobrą alternatywą jest drink Moscow Mule. Połowę szklanki wypełnij kruszonym lodem, a następnie wlej 60 ml wódki i 20 ml soku z limonki. Potem dolewamy ok. 150 ml piwa imbirowego i możesz poczuć się jak w USA za czasów prohibicji.

3. GIN & TONIC 
Jak już zdążyłeś pewnie zauważyć, im drink prostszy i im mniej składników zawiera, tym mniejsza szansa, że następnego dnia dopadnie cię kac. Do szklanki (kieliszek do wina też będzie OK) wrzuć dużą ilość lodu. Następnie wlej 50 ml ginu i 150 ml toniku. Zamieszaj. Plasterek ogórka posłuży ci za wisienkę na torcie. I tak, to już koniec przepisu.

4. KRWAWA MARY 
Czasem jednak się zdarzy, że nie wyhamujesz i następnego dnia zdychasz. Wbrew pozorom kaca można zwalczać alkoholem, choć niekoniecznie piwem. Pomoże nam w tym Krwawa Mary, a właściwie jej najważniejszy składnik – sok pomidorowy. Do zwykłej szklanki wrzuć kilka kostek lodu, wlej 40 ml wódki i 50 ml soku pomidorowego. Dopraw odrobiną sosu tabasco, małą ilością chrzanu, soli i pieprzu. Mieszając, dolej jeszcze ok. 30–40 ml soku pomidorowego. Obyś następnym razem pił rozsądniej!
5. MARGARITA BEZ CUKRU 
Kłopot z Margaritą polega na tym, że zawiera bardzo dużo cukrów pochodzących z soków, m.in. pomarańczowego i ananasowego. Po kilku szklankach kac jest murowany. Cukry proste rozkładają się długo, co skutkuje większym bólem głowy. Dlatego najlepiej zmienić klasyczny przepis. Do shakera wlej 50 ml tequili, dodaj 3 łyżki soku z limonki, 100 ml wody, 1/4 łyżki ekstraktu z pomarańczy i wymieszaj. Szklankę, do której trafi mikstura, wypełnij lodem, a na jej brzegi nanieś odrobinę soli.

6. DRY MARTINI 
Zawsze byłem fanem filmów z Jamesem Bondem. Supergadżety, najfajniejsze fury i najpiękniejsze dziewczyny. Bond miał też głowę nie od parady. Dlaczego nigdy nie budził się na kacu? Bo zawsze pił tego samego drinka! 60 ml ginu lub wódki, odrobina (10 ml) wytrawnego wermutu, oliwka (jedna lub trzy, nigdy dwie!), kostki lodu i voilà – drink gotowy.

Nasz autor:
MAKSYM ZIÓŁKOWSKI - youtuber, który prowadzi vlog „Maksymalnie”. W każdym odcinku podejmuje się ekstremalnych wyzwań, pozwalających na przekraczanie granic możliwości ciała i psychiki. Przez tydzień jadł wyłącznie słodycze, nie spał przez 72 godziny, poddał się torturom w stanie hipnozy itd.Możesz próbować tych drinów w barze, a możesz - tak jak Gosia - zostać w domu...:


Dodał(a): Maksym Ziółkowski Piątek 03.07.2020