5 oldschoolowych gadżetów, które pokażą, że masz klasę

Czy tego chcemy czy nie, ludzi ocenia się po tym jak wyglądają, co jest szczególnie widoczne w dobie wszechobecnych mediów społecznościowych. Żeby być stylowym facetem, nie musisz się za nikogo przebiera. Wystarczy kilka dodatków, które od razu pokażą, że znasz się na rzeczy.
iStock-914818582.jpg

Męska garderoba na przestrzeni ostatnich stu lat ewoluowała, stopniowo eliminując kolejne elementy, tak aby strój był maksymalnie funkcjonalny, a jego noszenie i pielęgnacja nie wymagały wielkich nakładów finansowych i osobnego pomieszczenia w domu. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze nie tak dawno, bo przed I wojną światową, eleganckie męskie koszule w większości zapinały się na plecach, a kołnierzyk i mankiety były przypinane osobno. Dodatki w stylu vintage dodadzą smaku każdej stylizacji i nie zrujnują twojego portfela.

CZYTAJ TAKŻE: KOSZULA BLISKA CIAŁU. POMAGAMY JĄ WYBRAĆ

Poszetka
Elegancka chusteczka umieszczana w brustaszy, czyli zewnętrznej kieszeni po lewej stronie marynarki. Jej korzenie sięgają starożytności. Prawdziwy poszetkowy szał rozpoczął się w XVI wieku. O ich popularności świadczy fakt, że jej wymiary zostały ustalone królewskim dekretem. Jego autorem był Ludwik XVI, który na prośbę swojej żony nakazał aby wszystkie poszetki we Francji miały wymiar 40 x 40 cm. Dziś w powszechnym użyciu są dużo mniejsze kawałki materiału. Przy doborze poszetki należy pamiętać, że nie może być w identycznym kolorze co krawat. Sprawdź tutaj, który kolor najlepiej pasuje do ciebie. 

poszetka.JPG

Krawat typu knit
Czyli dzianinowy zwis męski to absolutna klasyka. Ze względu na charakterystyczny materiał wyglądający jak wydziergany na szydełku, knit jest nazywany skarpetą. Jego nowoczesna forma jest bardzo myląca. Dzianinowy krawat nosił Sean Connery, wcielając się w agenta 007 w filmie „Goldfinger” z 1964 roku. Nosi go także Beatlesi i James Dean. Pasuje do codziennych stylizacji, a odpowiednio ograny doskonale sprawdzi się na wielkie wyjścia. Najbardziej uniwersalny jest granatowy, ale warto sprawdzić tutaj inne kolory i wzory.

knit.JPG

Prawidła
Nawet jeśli na co dzień chodzisz w sportowym obuwiu, a eleganckie pantofle zakładasz od święta, to warto zadbać o to, żeby drogie buty były odpowiednio przechowywane. Temu służą prawidła, czyli tzw. kopyta. Szewcy wykorzystują do formowania butów, a ty do tego, aby twoje buty nie straciły formy. Najbardziej stylowe są drewniane. Naturalny materiał ma też tę niewątpliwą zaletę, że pochłania wilgoć, co wpłynie na żywotność twoich butów. Co więcej, mogą być wykorzystywane nie tylko do tych  eleganckich, ale również do twoich ulubionych sneakersów. Znajdziesz je pod tym adresem.

iStock-1079675374.jpg

Spinki do mankietów
Jednej z najbardziej stylowych dodatków męskiej garderoby. Zanim się pojawiły, mankiety eleganckich koszul łączono ze sobą wstążkami. Szczyt ich popularności przypadał na lata tzw. Belle Epoque. Z powszechnego użytku wyszły w latach 70. XX wieku. Wróciły jednak do łask. Najpierw w modzie ślubnej, teraz coraz częściej noszone są na co dzień. Nowoczesne wzory doskonale uzupełnią każdą casualową stylizację. Wybierz kolorowe lub klasyczne. Wszystkie znajdziesz tutaj

spinki.JPG

Pióro wieczne
Na wypadek gdybyś chciał się naprawdę popisać. W czasach, kiedy wszystko jest drukowane lub notowane w smartfonach, pokaż klasę i wyjmij elegancki notatnik oraz pióro wieczne. Co więcej, podpisując się piórem, zmniejszasz do minimum ryzyko fałszerstwa twojego podpisu. Klasyczny atrament jest trwalszy niż tusz używany w większości drukarek. Z tego powodu kościelne księgi wciąż są spisywane przy użyciu wiecznych piór. Jedną z najpopularniejszych marek jest Parker, natomiast designerzy i architekci upodobali sobie produkty z logo Lamy

15712098278335168-jpg-gallery.big-iext55463314.jpg
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock, materiały prasowe Piątek 12.06.2020