40-lecie Rocky-ego. Kulisy i niepublikowane sceny z kultowego filmu

„40 Years of Rocky: The Birth of a Classic” to film dokumentalny opowiadający o powstawaniu kultowej serii „Rocky”. Narratorem został nikt inny jak sam Sylwester Stallone.
rocky.JPG

Pierwszy film o Rockym powstał w 1976 roku i z miejsca zarobł 225 milionów dolarów oraz zgarnął trzy Oscary: za reżyserię, montaż oraz najważniejszy, czyli dla najlepszego filmu. Na historii legendarnego boksera wychowało się całe pokolenie. O tym, że opowieść o bokserze wciąż rozpala wyobraźnię kinomanów, najlepiej świadczy sukces filmu Creed II, czyli ósma część serii o Rockym Balboa. Produkcja z 2018 roku zarobiła 68 mln dolarów i przyniosła Sylvestrowi Stallone nominację do Oscara po 42 latach od ostatniej szansy na złotą statuetkę. 

CZYTAJ TAKŻE: KUP SOBIE PONIEMIECKI SCHRON. OFERTA ZA ZŁOTÓWKĘ

Nic więc dziwnego, że Rocky i Rambo w jednej osobie został narratorem filmu opowiadającego o kultowym obrazie. Dokument ma pokazywać widzom nieznane dotąd materiały z planów zdjęciowych. Szykuje się więc niezła gratka dla fanów kultowej serii.

Film został wyprodukowany przez Dereka Wayne’a Johnsona, który odpowiada również za scenariusz. Nie jest to pierwsze dzieło Johnsona dotykające tej tematyki. W 2017 roku stworzył dokument "John G. Avildson: King of the Underdogs" opowiadający o filmach „Rocky” i „Karate Kid”. Twórca reżyseruje też film dokumentalny o bracie Sylvestra Stallone, Franku. 

„40 Years of Rocky: The Birth of a Classic” pojawi się na iTunes, Apple TV, Epix w niedzielę 9 czerwca. Choć 40 w tym przypadku może wydawać się mylące, bo od premiery pierwszego filmu w 2020 roku minie dokładnie 44 lat. Możliwe, że wcześniej wyprodukowano wszystkie plansze i materiały promocyjne i nikomu nie chce się już tego zmieniać. Zresztą wiadomo, że ta historia obroni się sama. 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Chartoff-Winkler Productions Poniedziałek 01.06.2020