3D w kosmosie

Astronauci NASA po raz pierwszy wydrukowali trójwymiarowy obiekt na orbicie okołoziemskiej - plakietkę z napisem "Made in space"

shutterstock_109197029.jpg

Kiedy świat ujrzał pierwszą drukarkę 3D, był pod wrażeniem tego niezwykłego urządzenia. Dzisiaj nikogo nie dziwi już jednak, że w trójwymiarze drukuje się długopisy, czekoladki, a nawet samochody (więcej: Strati - drukowane auto). Okazuje się, że przy odrobinie zachodu, można wydrukować w 3D niemalże wszystko. A jak pokazuje najnowsze doświadczenie - również wszędzie!

Ekipa NASA właśnie dokonała rewolucji, drukując po raz pierwszy trójwymiarowy obiekt na orbicie okołoziemskiej (a konkretnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej). Astronauci wydrukowali małą kremową plakietkę z napisem "Made in space". Co ciekawe, warstwy drukowane w stanie nieważkości różnią się od ziemskich.

NASA podkreśla, że ten eksperyment to nie tylko zabawa w przekraczanie kolejnych barier technologicznych, ale początek wykorzystywania drukarek 3D w kosmosie. Przydadzą się one astronautom m.in. podczas wyprawy na Marsa.


Dodał(a): BJ Czwartek 27.11.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)