300 książek za 1

Historia, która zdarzyła się w Las Vegas wzrusza ludzi na całym świecie. Bezdomny Paul czytał w kółko jedną książkę, jaką posiadał. Nieznajomy mężczyzna dał mu więc prezent...

pmt.jpg

Pewien mężczyzna (który pragnie pozostać anonimowy) w trakcie swoich wielokrotnych podróży służbowych do Las Vegas zwrócił uwagę na bezdomnego, czytającego w kółko jedną i tę samą książkę. W końcu za którymś razem postanowił do niego podejść. Zapytał go, czy lubi czytać. W odpowiedzi usłyszał: "Tak, w kółko czytam tę samą brudną i zużytą książkę". Wtedy postanowił, że mu pomoże. Wyciągnął z torby swój czytnik e-booków wraz z ładowarką i ofiarował go bezdomnemu. Na urządzeniu było wgranych 300 książek.

Teraz Paul (tak ma na imię bezdomny mężczyzna) może przebierać w pozycjach. Na czytniku znajdywały się zarówno klasyki, jak i najnowsze hity wydawnicze.

Darczyńca postanowił podzielić się tą historią z użytkownikami Reddita, aby zainspirować ich do podobnych działań. Jego przykład pokazuje, że czasem jedna mała rzecz może niesamowicie uszczęśliwić drugiego człowieka. Radość Paula można zobaczyć z resztą na poniższym zdjęciu.

homless kindle.jpg


Dodał(a): BJ, fot. Reddit Środa 04.02.2015