300 GB na płycie Blu-Ray?

Sony i Panasonic chcą stworzyć płytę Blu-ray o pojemności 300 GB. Firmy w tym celu połączyły siły
Blu-ray


W tej chwili dyski Blu-ray mieszczą od 25 do 50 GB pojemności. Wszystko w zależności czy płyta jest jednowarstwowa czy dwu. Obie firmy zawiesiły sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem w 2015 roku płyty powinny być dostępne w sprzedaży. 

Zadać można pytanie - po co to? Przecież w dzisiejszych czasach dane przechowujemy na dyskach USB czy w chmurze. A większość producentów: Apple, Lenovo czy Dell robi urządzenia bez dysków optycznych. Sony zapewnia jednak, że nie zrezygnuje z tego z jednego powodu. Blu-ray jest odporne na każdą temperaturę występującą na ziemi, nie straszna im także wysoka wilgotność.

Czy firmy nie strzelają sobie w kolano przekonamy się już wkrótce.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Wtorek 30.07.2013

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
MSBTDC (2013-08-01 13:16:40)
No tak, płyty o tak wielkiej pojemności powinny się pojawić na rynku, ale tylko do celów związanych z konsolami i ewentualnie filmami.
Innego celu tworzenia takich płyt nie widzę, dziś wchodzimy w erę dysków przenośnych o bagatela większych pojemnościach i oby przemysł pen drive zaczął się tak rozwijać (tzn. małe urządzenie = duża pojemność).
a tak po za tym wolałbym aby płyty w ogóle zostały wyparte z rynku, a z czasem wszelkiego rodzaju produkcje filmowe, gry były w sprzedaży na przenośnikach usb. Po co komu w dobie dzisiejszej tech. odtwarzacz cd/ dvd/ blu-ray? jeżeli można byłoby to wszystko pakować w przenośniki usb i na pułki sklepowe. A jakość blu-rey? oczywiście jak najbardziej nic tutaj nie mam do zarzucenia. Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)