15 tajemnic Jamesa Bonda

15 faktów o Jamesie Bondzie, których nigdy byś się nie spodziewał.
bond facts.jpg


Niby wszyscy wiedzą ile do tej pory było ekranizacji powieści o Agencie 007, niby wiadomo ilu aktorów go zagrało, skąd pochodzi, czym jeździ i co pija, ale te fakty zaskoczą nawet najbardziej ortodoksyjnych zapaleńców przygód agenta z licencją na zabijanie

1. James Bond to zodiakalny skorpion. Pasuje do niego?

2. Roger Moore, który grał Bonda w siedmiu filmach, cierpiał na holofobię, czyli strach przed bronią…

3. Imię i nazwisko agent Jej Królewskiej Mości zawdzięcza amerykańskiemu ornitologowi, które bardzo dobrze dźwięczało w głowie Flemingowi.

4. Na casting do filmu „Dr. No” z 1962 roku zgłosił się człowiek, który naprawdę nazywał się James Bond. Prócz niego o rolę główną starało się 1000 osób.

5. 57 kobiet łącznie posiadł przystojny James we wszystkich filmach. Uwiódł najwięcej brunetek – 28, blondynek – 25. Reszta to rude.

6. Martini z wódką, wstrząśnięte, nie mieszane wcale nie było pierwotnie ulubionym drinkiem agenta 007. To szkocka z wodą sodową pojawiała się najczęściej w powieściach.

7. Jedynie w czołówkach filmów „Casino Royale” i „Dr. No” nie tańczą nagie kobiety.

8. Za rolę w „Diamenty są wieczne” Sean Connery otrzymał gażę w wysokości 1,25 mln $, którą w całości przeznaczył na fundacje zajmujące się rozwojem szkolnictwa w rodzinnej Szkocji.

9. James Bond uważa się za Szkota. Jednak urodził się w Niemczech, a wychowywał w Anglii i Szkocji.

10. Daniel Craig jako młody aktor pracował w roli kelnera. Dosłownie.

11. Cztery książki o agencie 007 Iana Fleminga nie zostały zekranizowane: „The Property of a Lady”, „007 in New York”, „Risico”, „The Hildebrand Rarity”

12. Z kolei ulubionym trunkiem autora był gin. Potrafił opróżniać jedną butelkę dziennie. Na burbon przerzucił się po namowie lekarza. Tak miało być `zdrowiej`.

13. Sean Connery we wszystkich filmach o Bondzie nosił tupecik…

14. Kultowa seria byłaby niczym bez `Dziewczyny Bonda`. W 22 dotychczasowych filmach, aktorki grające te role, pochodziły z 10 krajów: 7 ze Stanów Zjednoczonych, 4 z Anglii, 3 z Francji, 3 ze Szwecji i po jednej ze Szwajcarii, Włoch, Japonii, Polski, Malezji i Ukrainy.

15. Roger Moore miał dublera nawet w scenach, w których biegał. Podobno podczas sprintu wyglądał pokracznie…Dodał(a): gianni Sobota 06.10.2012