Co to jest broń asg?

Broń ASG to replika broni palnej w skali 1:1, którą wykorzystuje się podczas jedynej w swoim rodzaju gry zespołowej.

20220927131345_gb1642618cc856a2d02da1d2f836945a56505ba8925579b71cf3e1028fba6aa24d8e2b9dc684fbb61f5efa21065b003986efb49a337684d286b00ae38a2b47eba_640.jpg.jpg

Wyglądem jest bardzo zbliżona do prawdziwych odpowiedników, ale wykorzystuje ona mechanizmy typowe dla produktów airsoftowych, czyli na przykład system Blow Back (ruch zamka wywoływany przez porcję gazu uwalnianego z magazynka przypomina zachowanie prawdziwej broni) lub system szybkiej wymiany sprężyny.

Co to jest broń airsoft?

Skrót ASG to nazwa replik Air Soft Gun, które mogą być używane w praktyce – podczas rozgrywek. Drużyny, które biorą w nich udział, walczą ze sobą według określonych zasad. Każda drużyna opracowuje swój plan taktyczny. Rozgrywki są prowadzone na różnych terenach: na zamkniętym terenie nieczynnej fabryki lub na przykład na otwartej przestrzeni w lesie. Podczas tego typu potyczek można korzystać z replik ASG i dedykowanych im kulek oraz należy mieć ochronę oczu.

Szukając asg online, warto zapoznać się z ofertą sklep militarny, gdzie znajdziemy odwzorowania prawdziwych broni, jak na przykład:

  •     pistolety i rewolwery,
  •     pistolety maszynowe,
  •     karabinki szturmowe,
  •     karabiny maszynowe,
  •     karabiny snajperskie,
  •     strzelby.

Sklep airsoft Militaria Lodz.pl to doskonały wybór dla fanów strzelectwa i militariów. Firma oferuje repliki broni i wyposażenie takie jak celowniki, magazynki lub latarki taktyczne. Sklep jest wyposażony w asortyment, który zadowoli każdego pasjonata – zarówno tego, który nie pierwszy raz bierze udział w strzelankach, jak i tego, który dopiero zaczyna swoją przygodę.

Czym się różni ASG od Paintballa?

Główną różnicą między ASG a Paintballem jest rodzaj kulek, które są wystrzeliwane przez repliki. ASG korzysta z kulek, które najczęściej mają średnicę 6mm o wadze 0,11 do 0,43 grama i są wykonane z plastiku. W paintballu korzysta się z większych kulek, standardowo w kalibrze .68 cala, wypełnionych farbą. Kolejną różnicą jest napęd replik. Najczęściej w ASG spotykane są modele broni napędzane elektrycznie. Można spotkać się także z replikami o napędzie sprężynowym. Głównym celem replik jest naśladowanie ich pierwowzorów, przez co airsoft pozwala odwzorować działania wojenne czy taktyczne symulujące użycie broni palnej.

Dla kogo przeznaczony jest airsoft?

Rozgrywki z bronią ASG to sport dla każdego. Ograniczenia wiekowe mogą wystąpić tylko w przypadku poszczególnych wydarzeń ASG i są one określane przez organizatorów. Zaczynając przygodę z ASG, warto wybrać mniej zaawansowany model, aby w ten sposób sprawdzić, czy taka forma rozrywki jest dla nas.

Podczas zabawy bezwzględnym wymogiem jest noszenie ochrony oczu jak okulary lub ochronne gogle. Airsoft jest mniej bolesny od paintballa, a jego ślad po trafieniu przypomina kształtem ugryzienie komara, jednak mimo to trafienie w oko, w ząb, czy odsłonięty kawałek skóry może być nieprzyjemne i niebezpieczne. Poza ochroną oczu zaleca się stosowanie ochrony twarzy za pomocą na przykład kominiarki, maski lub chusty.  

W rozgrywkach mogą brać udział nawet dzieci, jednak pamiętajmy, aby bawiły się one zawsze pod nadzorem osób dorosłych. 

Artykuł partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Czwartek 29.09.2022