Komiks „Kajko i Kokosz” wraca blisko po 30 latach

„Kajko i Kokosz. Nowe przygody” powracają w pierwszej pełnometrażowej historii „Królewska konna”. Album ukaże się 19 czerwca 2019 nakładem wydawnictwa Egmont.
KiK_Nowe_Przygody_3-CV_front(1).jpg

Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojaków. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z dwudziestu tomów.

„Królewska Konna” to pierwszy pełnometrażowy album prezentujący dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa. Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców.

Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – awantury, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny. Kontynuacji kultowej serii podjęli się natomiast znani polscy twórcy: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor).

Informacje o nowym albumie zaprezentowane zostaną podczas Warszawskich Targów Książki, w maju 2019.

indeks.jpg

Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Piątek 22.03.2019