Praca marzeń – japońskie miasto cierpi na niedobór… ninjów!

Jeśli w rubryce „szczególne umiejętności” w CV wpisujesz „bycie niezauważalnym” oraz „miotanie szurikenami”, to powinieneś się przyjrzeć ofercie pracy ogłoszonej przez miasto Iga.

iStock-687514962.jpg

Pewnie wielu z was znalazło się kiedyś w sytuacji, w której powiedziało sobie „rzucam szkołę, zostanę ninją”. Jeśli myślicie o tym w tym momencie, to mamy dla was dobrą wiadomość – pojawiła się właśnie oferta pracy dla ludzi uzdolnionych w tym rzadkim fachu!

Iga to z pozoru spokojne, nie wyróżniające się niczym specjalnym miasto w Japonii, położone w odległości około czterystu kilometrów od stolicy kraju, Tokio. Iga szczyci się jednak tym, że to właśnie stąd pochodzą pierwsi wojownicy ninja. Burmistrz Igi chciałby skorzystać z tego faktu i przyciągnąć do miasta więcej turystów, jednak jest pewien problem – w mieście… brakuje ninjów!
Chęć pobudzenia turystyki nie wynika jednak wyłącznie z chciwości władz miasta. Igę masowo opuszczają młodzi ludzie, a napływ turystów zainteresowanych legendarnymi wojownikami spowodowałby zwiększenie liczby miejsc pracy. Ci, którzy zdecydują się skorzystać z oferty miasta, mogą liczyć na zarobki odpowiadające około 26 tysiącom złotych miesięcznie. Jak twierdzą władze Igi, to pensja o wiele wyższa od tej, na którą mogli liczyć ninjowie w feudalnej Japonii.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. iStock Czwartek 19.07.2018