Zwiastun filmu "Dzień Niepodległości 2"

Tak, to już prawie 20 lat mija od premiery filmu „Dzień Niepodległości”. Dzielni Amerykanie obronili świat przed zagładą, odpierając ataki najeźdźców z kosmosu. W przyszłym roku zobaczymy drugą część tego kina akcji sci-fi, ale już teraz można oglądać świeży zwiastun kontynuacji.
dzień-niepodległości-2.jpg

Amerykanie zawsze potrzebują takich pokrzepiających filmów i choć byłyby najbardziej tandetne, będą bić rekordy sprzedaży biletów. Ale rozumiemy ich doskonale, bo to jakby u nas zrobić kolejną ekranizację lektury szkolnej...

20 lat po pierwszej nieudanej próbie podboju Ziemi przez kosmitów, naukowiec grany przez Jeffa Goldbluma znów musi rozkminić, jak uratować ludzkość od wsadzenia im sond badawczych w tyłki przez zielone stworki w latających spodkach. Chociaż widząc zwiastun filmu „Dzień Niepodległości: Odrodzenie” ( w uproszczeniu można nazwać go „Dzień Niepodległości 2”) i mając na uwadze nastawienie obcych z poprzedniej wersji, może się wydawać, że badanie różdżką przez odbyt jest najmniejszym złem, jakie chcą nam wyrządzić. Wspomniana postać – David Levinson – przez ostatnie 20 lat przygotowywał Ziemię na ten moment, dopracowując systemy obronne z wykorzystaniem technologii podpatrzonych u kosmitów z pierwszego najazdu.Oprócz Jeffa Goldbluma, Ziemię ratować będzie m.in. Liam Hemsworth. Niestety Will Smith nie wystąpi w „Independence Day: Resurgence”. Aktor swego czasu zdradził, że odrzucił rolę w filmie Tarantino ze względu na wszechobecną w nim przemoc, a teraz chce dawać przykład każdy rodzaj agresji jest mu obcy. Nawet ze strony wymyślonych obcych. Za reżyserię nadal odpowiada Roland Emmerich.

Premiera filmu „Dzień Niepodległości: Odrodzenie” zaplanowana jest w Polsce na 24 czerwca – dobę po amerykańskim debiucie.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 14.12.2015