Zungle Panther: okulary + słuchawki!

Rewolucyjne okulary, które już podbiły serca internautów wspierających pomysły na Kickstarterze, a niedługo będą królować na półkach sklepowych. O ile twórcy wyjdą ze sprzedażą poza internet, bo przy tak olbrzymim zainteresowaniu, mogą mieć problemy z zatowarowaniem tradycyjnych sklepów.
66fe7218de66b953d205dcd7bf5.jpg

Ekipa z Zungle nad smart okularami pracuje od kwietnia 2015 roku. Ale wystarczyło 6 dni w czerwcu 2016, by na Kickstarterze, gdzie poprosili o wsparcie dla swojego projektu, zebrali 300 000 dolarów, zamiast oczekiwanych 50 000. Cała akcja trwa 30 dni. Ale nadwyżka zostanie przeznaczona na rozwój produktu i akcesoriów dodawanych do pakietu.

Rewolucyjność tych binokli polega na połączeniu tradycyjnych okularów ze słuchawkami oraz dodaniu możliwości prowadzenia przez nie rozmów telefonicznych... Zungle będą wykorzystywały zjawisko przewodnictwa kostnego. Polega to na przekazywaniu drgań na czaszkę, skąd po kości wibracje docierają do narządu Cortiego. Ten bzyczenie przekłada naszemu mózgowi na dźwięki. W jednym z filmików promocyjnych twórcy prezentują tę technologię na pudełku po fast foodzie.

e7295c85c7f04f209b127b0d1e1.jpg

Takie rozwiązanie sprawia, że nie jesteś odcięty od otaczającego Cię świata i np. jadąc na rowerze czy motocyklu, wyłapiesz wszelkie zagrożenia, które dadzą o sobie znać dźwiękowo. W przeciwieństwie do słuchawek, tłumiących wszelkie zakłócenia z zewnątrz.Do tego okulary Zungle łączą trzy sprzęty w jednym, czyli w kompaktowych brylach mamy ochronę przeciwsłoneczną, muzykę oraz bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do telefonu wraz z mikrofonem. Binokle łączą się z komórką za pomocą Bluetootha i pozwalają prowadzić rozmowy bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni.

Całość jest wodoodporna, co oznacza, że możesz używać ich podczas deszczu, ale również nie straszny im pot spływający po Twojej głowie podczas biegania.  Poza tym dostajesz na nie roczną gwarancję, więc twórcy biorą na siebie odpowiedzialność za jakiekolwiek niedociągnięcia.

f15f700f550c12658bd996e2c57.jpg

Odsłuchiwaną muzykę czy połączenia telefoniczne obsługuje się za pomocą pokrętła wbudowanego w jeden z zauszników, choć twórcy planują wprowadzić panel dotykowy, by ułatwić obsługę gogli. Mimo wszystkich możliwości, okulary Zungle Panther są lżejsze od większości okularów przeciwsłonecznych - ważą 45 g. Mają popularny design, wykreowany przez jedną z wiodących marek w tej branży, więc jeśli masz inne binokle w tym kształcie z wymiennymi szkłami, możesz szybki przenieść do swoich smartbryli, które są wymienne.

f00a789abf5cfe26ff717d58721.jpg

Oczywiście urządzenie do działania potrzebuje prądu. Wbudowana bateria pozwala na 4 godziny użytkowania sprzętu, po czym trzeba je przez godzinę ładować. Port micro USB ukryty jest w jednym z zauszników.

Cena Zungle Panther, gdy wejdą do regularnej sprzedaży, sięgnie 150 dolarów. Póki co, możesz jeszcze wesprzeć projekt na Kickstarterze za 109 dolarów i otrzymać swoje bryle w jednym z pięciu kolorów. Ale nie dziaduj i wyskrob 8 000 zielonych na pakiet 100 sztuk produktu, by (w listopadzie 2016 – termin wysyłki) sprzedać je za równowartość  15 000 dolków. Okulary przeciwsłoneczne w zimie? Stok, snowboard, muzyka, tłok – nie zaczyna Ci dzwonić w narządzie Cortiego? No to podziękuj ładnie wujkowi  za wymyślenie Ci biznesu na zimę.  


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Środa 22.06.2016