Zuckerberga recepta na sukces

Dlaczego jeden z najbogatszych ludzi na świecie chodzi wciąż w takich samych, tanich t-shirtach? Mark Zuckerberg zastrzega, że tłumaczenie może brzmieć głupio, ale jest prawdziwe.
Zuckerbeg-tshirt.jpg

W nowej siedzibie Facebooka w Menlo Park Mark Zuckerberg odpowiadał na wątpliwości użytkowników i dziennikarzy z całego świata. Prócz tematyki dotyczącej Facebooka i internetu dla Afryki, Twórca największego serwisu społecznościowego musiał zmierzyć się z pytaniem o to dlaczego Mark ubiera się zawsze w takie same t-shirty.

Mark wyjaśnia, że w swoim życiu chce ograniczyć podejmowanie decyzji i zaprzątanie sobie głowy wszelkimi sprawami poza tymi, związanymi ze służbą społeczeństwu. Popiera to teoriami psychologów, którzy uważają, że podejmowanie nawet najmniejszych decyzji, jak menu na śniadanie albo ubiór do pracy, zabierają za dużo cennej energii.„Mam to szczęście, że codziennie rano, gdy wstaję, mogę służyć ponad miliardowi ludzi, ale czuję, że nie wykonuję swojej pracy, jeśli skupiam się na rzeczach głupich i niepoważnych. Dlatego kieruję całą energię w tworzenie najlepszych produktów i usług.”

Mark Zuckerberg nie jest pierwszą znaną osobą, która rzadko zmienia swój look. Kolejnym wielkim umysłem zamkniętym w takich samych golfach był Steve Jobs. Ale nawet osoby ze świata stylu noszą uniwersalne uniformy. Karl Lagerfeld – niemiecka ikona mody – rzadko zmienia swój uniform.

Oczywiście zakładamy, że mają nieskończoną ilość swoich ulubionych ciuchów i wiedzą do czego służy pralka.

Dodał(a): gianni Czwartek 20.11.2014