Zostań astronautą. Możesz zacumować statek SpaceX

Elon Musk pod koniec maja wyśle ludzi w kosmos. Żebyś mógł poczuć się jak jeden z jego astronautów, SpaceX udostępnił darmowy symulator cumowania Dragonem do ISS.
1200px-SpaceX_Crew_Dragon.jpg
Na pewno w młodości marzyłeś o tym, żeby zostać policjantem albo astronautą. Pierwsza opcja jest możliwa do spełnienia, ale zapewne z wiekiem porzuciłeś ten plan. Jednak wylot w kosmos z pewnością wciąż cię kusi.

SPRAWDŹ: Musk wysyła ludzi w kosmos. Wiemy kiedy

Jest to odległa perspektywa i mało komu udaje się ją zrealizować. Żeby choć w małym stopniu poczuć się jak kosmiczny kowboj wystarczy, że skorzystasz z symulatora cumowania udostępnionym przez SpaceX.


Twoja misja rozpoczyna się w momencie, gdy statek dryfuje w przestrzeni kosmicznej, a piloci mają przed sobą Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Podczas cumowania możesz poczuć się jak prawdziwy astronauta, bo do dyspozycji masz wszystkie niezbędne kontrolery umożliwiające ustawić statek adekwatnie względem gniazda dokowania w ISS.

SPRAWDŹ: Tom Cruise, Elon Musk i NASA nakręcą film akcji w kosmosie

Musisz pamiętać, że atmosfera w przestrzeni kosmicznej sprawia, że wszystkie obiekty zachowują się całkowicie inaczej niż na Ziemi. Kontrolery znajdujące się po lewej stronie są odpowiedzialne za ruch statku przód-tył, góra-dół oraz na boki. Z kolei te z prawej wpływają na przechylenie i odchylenie statku.

Od razu zaznaczam, że nie jest to gra komputerowa i cały proces cumowania jest dużo bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Zresztą sprawdź sam – TUTAJ znajdziesz symulator – i przekonaj się, czy byłbyś sprawnym astronautą.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. SpaceX Czwartek 14.05.2020