Żona w walizce

Podczas kontroli granicznej celnicy z Terespola znaleźli kobietę schowaną w walizce męża. Nieudana próba przemytu żony zakończyła się aresztowaniem

shutterstock_96867484.jpg

Funkcjonariusze straży granicznej i kontroli celnej dokonali tego nietypowego odkrycia w pociągu osobowym relacji Moskwa-Nicea na granicy z Polską. Podobno żona udawała bagaż z własnej woli, ale my podejrzewamy, że po prostu dziamoliła jak każda baba, dlatego zmęczony mąż kazał jej się zamknąć. W walizce.

Okazało się, że kobieta to obywatelka Rosji, a jej mąż to Francuz. Po zatrzymaniu oboje tłumaczyli, że dama z walizki nie posiada dokumentów umożliwiających wjazd na teren Unii Europejskiej, stąd pomysł na przewiezienie jej wewnątrz torby podróżnej. Co ciekawe, para myliła się, że jedynym wyjściem był przemyt kobiety. Gdyby choć odrobinę lepiej znali prawo, wiedzieliby, że jako żona francuskiego obywatela może wjechać na teren Polski całkowicie legalnie!

Kobieta nie ucierpiała w żaden sposób, ale małżeństwo zostało zatrzymane. Za próbę przekroczenia granicy państwa w nielegalny sposób grożą im teraz 3 lata więzienia.


Dodał(a): Bartosz Joda Poniedziałek 16.03.2015