Zniszczył stoisko "Zmień piec" we Wrocławiu. Źle odczytał hasło

Okazuje się, że u Pana Boga za piecem wcale nie musi być bezpiecznie. Zbulwersowany mężczyzna zniszczył stoisko akcji "Zmień piec" rozstawione przed kościołem. Wszystko przez to, że nieuważnie przeczytał hasło.
118308540_603539837010584_8403301850759918493_o.jpg
Ten facet musiał spalić w piecu swój szkolny elementarz, a nauka czytania w jego przypadku poszła z dymem z papierosów wypalanych na szkolnych przerwach. Udowodnił to, niszcząc stoisko będące częścią kampanii "Wrocław bez smogu" realizowanej przez tamtejszy ratusz.

Do kuriozalnej sytuacji doszło przed kościołem św. Michała Archanioła we Wrocławiu. W ramach antysmogowej akcji przed świątynią rozstawiono stoisko z hasłem “Zmień piec” zachęcającej do stosowania bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań.

“W pewnym momencie podjechał mężczyzna na rowerze. Powiedział głośno: ‘to nawet tutaj, pod kościołem, stoicie?!’ Nawet nie dał powiedzieć słowa i wymierzył kopniaka w stoisko. Siedziałem wtedy na ławce z komputerem i spadło to na mnie” – relacjonował portalowi Gazeta.pl Bruno Zachariasiewicz, prezes Fundacji Plastformers.



Aktywista wyszedł bez szwanku, a komputer, na który spadło stoisko, jest lekko porysowany. Prezes podejrzewa, że atakujący źle odczytał hasło: “Jestem w szoku, że do tego doszło. Wygląda na to, że facet myślał, że propagujemy zmianę płci. Bardzo dużo osób odczytuje hasło ‘Zmień piec’ jako ‘Zmień płeć’. A być może trafiłem na człowieka, który i tak zaatakowałby kogoś innego i nie było ku temu żadnych głębszych przyczyn?”


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Facebook Poniedziałek 24.08.2020