Zmarł twórca serialu „Świat według kiepskich”. Przypominamy najlepsze cytaty kultowych postaci

Nie żyje człowiek odpowiedzialny za "Świat według Kiepskich". To dobry moment, by powspominać ten najbardziej kultowy serial o polskości.
Andrzej_Grabowski_jako_5824202.jpg

Chyba nie ma kogoś, kto nie znałby serialu „Świat według kiepskich”. Kultowa produkcja od lat piętnuje wszystkie największe wady i przywary Polaków, takie jak lenistwo, pijaństwo, „cebulactwo”. W ostatnim czasie serial nie jest już tak popularny, ale na początku swojego istnienia był prawdziwym hitem.

I to właśnie zmarły 28 lutego 2018 Jarosław Sander był jednym z głównych twórców i pomysłodawców serialu. Ale jako producent wykonawczy nadzorował tworzenie nie tylko „Świata według kiepskich”, lecz także takich seriali jak: „Przyjaciółki”, „Szpilki na Giewoncie”, „Pensjonat pod różą”, „Samo życie”, „Hotel 52” czy też „Daleko od noszy”.
Sander miał opinię „przyjaciela filmu i artystów”; był także współzałożycielem legendarnego studia filmowego im. Karola Irzykowskiego. Z telewizją Polsat związany był przez 20 lat. Przyczyna jego śmierci nie jest jeszcze znana.

W ramach uczczenia pamięci Jarosława Sendera przypomnijmy sobie najważniejsze postaci serialu „Świat według Kiepskich” i ich najlepsze teksty.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen youtube.com Czwartek 01.03.2018