Zlikwidowana leśna bimbrownia. Zabezpieczono morze alkoholu

Olbrzymia fabryka samogonu została zlokalizowana przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku. W ramach działań operacyjnych zabezpieczono ponad 800 litrów bimbru.
bimber.jpg

Lasy w okolicach Szudziałowa w województwie podlaskim to doskonały doskonałe miejsce, w którym można coś ukryć. Trudnodostępny teren położony w polodowcowej dolinie wydał się więc doskonałą lokalizacją dla nielegalnej fabryki bimbru namierzonej przez białostockie służby.

Pracujący tam trzej mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni wizytą, którą złożyli im zamaskowani funkcjonariusze. O olbrzymiej skali produkcji prowadzonej w leśnym zaciszu świadczy ilość zabezpieczonych półproduktów i sprzętu. Mundurowi odkryli piece, chłodnice, studnię głębinową, pompy i agregaty prądotwórcze.Oprócz tego znaleźli 170 litrów świeżutkiego bimbru, 7 ton mąki i 8 tys. litrów fermentującego zacieru. Z kolei w butelkach i kanistrach przechowywano łącznie ponad 630 litrów alkoholu gotowego do sprzedaży.

Leśni producenci alkoholu zostali zatrzymani. Grożą im wysokie grzywny i kara do 5 lat pozbawienia wolności.ZOBACZ TAKŻE: ROSJANIE BIMBREM ZMIERZĄ GOSPODARKĘ 
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Krajowa Administracja Skarbowa Wtorek 15.10.2019