Zjedz to przed randką. Dodaje odwagi

Dieta ma wpływ na wiele rzeczy. Ostatnie doniesienia naukowców pokazują, że to co jemy decyduje również o tym jak funkcjonujemy w społeczeństwie.
iStock-973655886.jpg

Jasne, że najprostszym sposobem na dodanie sobie odwagi jest szybka dawka wysokich procentów, jednak nie jest to rozwiązanie, na które każdy może sobie pozwolić. Pomijając fakt, że po jednym głębszym już nie możesz wsiąść za kółko, to nawet jeśli przyjedziesz taksówką, to i tak będzie widać, że piłeś. Zresztą nasz trik pomoże nie tylko na randce, ale też doda sił podczas obiadku u teściowej i spotkań w pracy.

Sekret tkwi w jedzeniu kiszonych ogórków i - szerzej - fermentowanej żywności w  ogóle. Jak dowodzą badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Maryland, probiotyki zawarte w kiszonkach mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, zwiększają pewność siebie i poprawiają umiejętności społeczne.

Doświadczenie przeprowadzono na grupie 700 studentów, którzy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące codziennej diety i relacji z innymi ludźmi. Ku zaskoczeniu naukowców, okazało się, że osoby częściej spożywające fermentowaną żywność łatwiej radzą sobie z lękiem społecznym.

Jeśli nie lubisz kiszonych ogórków ani kapusty, to naturalne bakterie znajdziesz też w kefirze i kwasie chlebowym. Oprócz korzyści towarzyskich skorzysta na tym twój żołądek i układ odpornościowy. No i nie zapomnij o myciu zębów. Pocałunek z kiszonym ogórkiem to nie jest rzecz, o której marzą kobiety.ZOBACZ TAKŻE: WOLNA EREKCJA - SPOSOBY NA POTENCJĘ

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 25.11.2019