Zjadł nogę z zemsty

Człowiek zwany Wściekłym Psem wyciągnął z autobusu muzułmanina, zadźgał maczetą, oblał benzyną, podpalił, na koniec zjadł jego nogę. Nie oglądaj tego podczas posiłku.

afryka-kanibal.jpgOuandja „Mad Dog” Magloire to negatywny bohater tej historii. Jakiś czas temu muzułmanie wdarli się do jego domu, zabili mu ciężarną żonę, szwagierkę i jej dziecko, przecinając je wpół. Poprzysiągł zemstę. Gdy zobaczył na ulic autobus, wraz z grupą 20 osób z chrześcijańskiej milicji zmusili kierowcę pojazdu do zatrzymania się. Wściekły Pies zauważył w środku człowieka wyglądającego na muzułmanina. Napastnicy wyciągnęli ofiarę na zewnątrz.

Ouandja opowiada o zajściu bez skrępowania – „Najpierw go zadźgałem krzycząc `jesteś muzułmaninem`. Oblałem go benzyną i spaliłem. Zjadłem jego nogę do białej kości”.

belka_zobacz-galerie-tygodn.jpg

Jednak kanibalizm sięgnął zenitu trochę później. Świadek zdarzenia - Jean-Sylvestre Tchya – powiedział agencji AFP, że widział, jak jeden z uczestników linczu pobiegł do pobliskiego sklepu po chleb, by z nim zjeść odciętą rękę. Ludzie wymiotowali na ten widok.

Konflikt w Republice Środkowoafrykańskiej nasilił się w grudniu 2013 roku. Muzułmanie atakują się nawzajem z chrześcijanami, mordując i grabiąc. W najbliższym czasie z kraju będą ewakuowane 33 000 obcokrajowców.Dodał(a): carlo Wtorek 14.01.2014