Centralne zasilanie

Uwaga, nadchodzi zima! Czy jesteś do niej odpowiednio przygotowany?
rozgrzewka


Nie ma nic gorszego niż drętwe zimowe spotkanie z kumplami, podczas którego wieje nudą, gdyż wszyscy goście są zmarznięci i myślą jedynie o tym, jak się ogrzać. Aby temu zapobiec, zastosuj kilka sprawdzonych metod na podniesienie temperatury każdego spotkania towarzyskiego i nie tylko. Oto jak powinna wyglądać rozgrzewka.

HOT SPOT
Wiejącą nudę zlikwidujesz za pomocą zwiniętych w rulon ręczników i kocy. Jeden połóż pod drzwiami wejściowymi do mieszkania, a pozostałe na parapetach pod oknami. W ten sposób zatkasz największe szpary, przez które wlatuje z zewnątrz zimne powietrze. Temperatura ciała wciąż za niska? Napełnij całą wannę gorącą wodą i otwórz szeroko drzwi od łazienki, żeby ciepła para rozeszła się po całym domu. Dziesiątki milionów Rosjan stosujących tę metodę każdej zimy nie może się mylić! Bierz z nich przykład.

CIUCHOLANDIA
Ubierz się na cebulkę, zakładając po kilka warstw ubrań (gdy zrobi ci się za ciepło, po prostu zdejmiesz jedną warstwę). Czy wiesz, że 70 proc. ciepła ucieka z twego ciała przez głowę i stopy? Koniecznie załóż czapkę i grube skarpety! By dodatkowo podgrzać atmosferę, każdemu ze swych gości daj termofor. Nie masz tylu gumowych podgrzewaczy? Rozdaj zwykłe butelki z gorącą wodą, owinięte dla bezpieczeństwa w ręczniki lub ubrania — efekt będzie taki sam.

WZORCOWE IGLOO
Gdy dalej jest zimno, zastosujcie w towarzystwie metodę rozgrzewania praktykowaną w zimne noce m.in. przez amerykańskich marines. Po prostu... przytulcie się do siebie! Ludzkie ciało to taki mały grzejnik, które nawet igloo potrafi nagrzać (co potwierdzili naukowcy) do temperatury 16 stopni. A jeśli przytulisz się do innej osoby, będzie jeszcze cieplej! Uwaga, z oczywistych względów w męskim towarzystwie pozostań w ubraniu. Jeżeli w pobliżu są kobiety, ten warunek nie jest tak restrykcyjny.

Sonda

Jak się grzejesz?


ODROBINA PALIWA
Wciąż chłodno? Zastosuj metodę ostateczną. Napij się dobrej polskiej wódki. Wódka rozszerza naczynia krwionośne, co powoduje napływ ciepłej krwi z wnętrza organizmu pod skórę. Dzięki temu od razu zrobi ci się cieplej. Ale pamiętaj, by pić rozsądnie! Brytyjscy naukowcy obliczyli, że dorosły mężczyzna może wlać w siebie bezpiecznie 3—4 kieliszki wódki po 25 g dziennie. Nie przekraczaj tych zaleceń, bo zamiast efektu rozgrzania zrobi ci się jeszcze zimniej!

Herbata ekspresowa po góralsku
Najprostsze pomysły na rozgrzanie zazwyczaj są najlepsze.
- 1 torebka dowolnej herbaty
- 50 ml czystej wódki
- cukier
Zalej herbatę w kubku wrzątkiem. Po 1–2 minutach wyjmij torebkę i dolej do kubka wódkę. Posłodź dla smaku i pij, póki ciepłe!

Dodał(a): Matz Wtorek 22.11.2011