Zielona medycyna. Przychodnia konopna ruszyła w Łodzi

Medyczna marihuana jest dostępna w Polsce od początku 2019 roku. W związku z tym, że leczenie kannabinoidami staje się coraz popularniejszą alternatywą, kwestią czasu było pojawienie się specjalistycznych gabinetów
iStock-467928644.jpg

Nowa klinika została uruchomiona w Łodzi i jest pierwszym tego typu miejscem w regionie. Pracują w niej specjaliści z różnych dziedzin, a wspólnym mianownikiem ich działań jest zastosowanie tzw. medycyny konopnej, czyli korzystającej z dobroczynnego działania marihuany.

Medyczna marihuana zawsze pochodzi z legalnych upraw i ma specjalne certyfikaty. Do Polski leczniczy susz trafia z Kanady, a do jego importu jest uprawniona jedna firma na terenie całego kraju.

Oczywiście nie wygląda to tak, że do przychodni można zapisać się z katarem i jako remedium lekarz przepisze skręta. Lista chorób jest bardzo szczegółowa, a konopie mogą być stosowane m.in. w przypadku epilepsji, chemioterapii lub leczeniu długotrwałego bólu.

Oprócz recepty na medyczne konopie pacjenci otrzymują specjalne zaświadczenie o uczestnictwie w terapii marihuaną, które jest respektowane przez policję. Jeden gram medycznego suszy kosztuje ok 65 zł i jest dostępny wyłącznie na receptę. W celach medycznych stosuje się palenie, waporyzację lub specjalne oleje.ZOBACZ TAKŻE: DZIKI NA KOKSIE. DILERZY STRACILI TYSIĄCE Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 02.12.2019