Zielona góra

Nie tshirt zdobi faceta, ale za to podkreśla jego osobowość. Zanim więc wciągniesz na siebie chiński wyrób masowy, zobacz koszulki zrobione ideologicznie-ekologicznie
czolg.jpg

Nie chcesz, aby z powodu tego, co nosisz umierały pingwiny na Antarktydzie? Czułbyś się źle w ubraniach produkowanych przez kilkuletnie dzieci w Azji? A może po prostu zamierzasz poderwać seksowną miłośniczkę ochrony środowiska? Poznaj więc produkty firmy The Mountain, czyli koszulkowe odpowiedniki Toyoty Prius, tylko zdecydowanie od niej ładniejsze i znacznie bardziej ekologiczne. 

Ta niewielka firma od ponad 20 lat tworzy ubrania w miasteczku Marlborough (amerykański stan New Hampshire) wedle reguł tzw. Zielonej Filozofii. Na czym ona polega? Otóż The Mountain używa wyłącznie organicznej bawełny, pochodzącej głównie z małych amerykańskich plantacji oraz nietoksycznych farb, które są ekstremalnie przyjazne zarówno środowisku, jak i ludzkiemu zdrowiu (spełniają wyśrubowane normy „zielonego” certyfikatu Oeko-Tex Standard 100).

orangutan.jpg

kurczak.jpg

gril.jpg

Dodatkowo woda użyta do farbowania jest pieczołowicie oczyszczana w zaawansowanym procesie wykorzystującym mikroorganizmy. Do tego wszystkiego dochodzi fair trade'owa troska o pracowników oraz ich rodziny.

zombie.jpg

waz.jpg

swinia.jpgJesteś osobą, której nie interesują kwestie ekologii i powyższe fakty w ogóle nie zrobiły na tobie wrażenia? Nieważne – te koszulki są po prostu odjechane i fajne! 

wolfmilitary.jpg

Więcej na www.themountain.com 


Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 15.07.2014