Żegluj jak złoczyńca z Bonda

Utarło się jakoś, że luksusowe jachty są z reguły białe, prawda? Jednak ta łajba na nowo zdefiniuje pojęcie luksusu i elegancji. A do tego doda tym słowom sporo złowieszczości.
black-swan-superyacht-boat-05.jpg

Jakieś wakacyjne plany? Może romantyczny wypad jachtem na szmaragdowe wody Morza Śródziemnego? A może próba opanowania świata? Ten jacht z pewnością pomoże połączyć te dwie sprawy. Oto „Black Swan Superyacht” (czyli Czarny Łabędź), stworzony przez tureckiego projektanta Timura Bozcę.

Jach jest bardzo duży, bardzo luksusowy, i może służyć jednocześnie jako wymarzona łódź bogacza, ale także jako baza dowodzenia superzłoczyńcy rodem z filmów o Jamesie Bondzie. Wszystko dlatego, że jego zewnętrzne poszycie (wykonane z aluminium i wzmocnionej stali) jest złowieszcze i czarne, a przy okazji sylwetka ostra i groźna, co zdecydowanie wyróżnia go spośród innych jachtów (spójrzcie na ten aluminiowy dziób!)

Jednak olśniewające zewnętrze nie mogłoby się obyć bez równie wspaniałego wnętrza. Czarny Łabędź wyposażony jest w lądowisko dla helikoptera, plażowy klub z barem i basenem oraz sześć apartamentów dla łącznie 12 gości.


Poza tym jacht napędzany jest czterema gigantycznymi silnikami o łącznej mocy ponad 23 tys. KM, dzięki czemu jest w stanie rozwinąć prędkość do 28 węzłów. Na swoim pokładzie ma również własny zasobnik z wodą, o pojemności 38 tys. litrów, i bak z paliwem mieszczący 183 tys. litry benzyny, co pozwala mu na wielodniową żeglugę bez konieczności przybijania ląd.

Mając taki Jach, bez problemu można więc podbijać świat, bez obaw że zostanie się złapanym przez coś tak prozaicznego jak np. brakujące paliwo.
Dodał(a): Jakub Rusak Czwartek 09.06.2016