Zbroja Iron Mana w realu

Japończycy pracują nad stworzeniem egzoszkieletu rodem z filmów o Iron Manie. Choć w tej chwili daleko mu do zbroi superbohatera, to jednak początki są całkiem obiecujące.
tyt_5a7503.jpg

No, w końcu ktoś postanowił chociaż spróbować zrealizować marzenie każdego, nie tylko małego chłopca, o posiadaniu zbroi Iron Mana. Tym kimś jest Hyundai, który niedawno rozpoczął pracę nad takim właśnie urządzeniem.

Choć japoński egzoszkielet inspirowany jest żelaznym wdziankiem Tony’ego Starka, to niestety w tej chwili sporo mu brakuje do zaawansowania technologicznego swojego pierwowzoru. Nie potrafi np. latać, ani nie ma wbudowanego arsenału, dzięki któremu można w pojedynkę podbić niewielkie państwo.

RTEmagicC_szkielet1.jpg.jpg

Mimo to Hyundai przewiduje wykorzystanie swojego egzoszkieletu m.in. w wojsku, np. do przenoszenia dużych ciężarów – szkielet jest bowiem w stanie zwielokrotnić siłę osoby, która go używa.

RTEmagicC_szkielet2.jpg.jpg

Nie od razu Rzym zbudowano, toteż na tę chwilę musi nam wystarczyć świadomość, że Japończycy próbują stworzyć coś, co przypominałoby zbroję Iron Mana. Miejmy jednak nadzieję, że ci techniczni geniusze już za kilka lat zaskoczą nas tym, czym Tony Stark zaskoczył świat w filmach i komiksach Marvela.
Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 16.05.2016