Zbadana marihuana

Na raka, na stwardnienie rozsiane, na miażdżycę, jaskrę, cukrzycę i HIV... Jak donoszą badania, marihuana jest dobra na wszystko!

shutterstock_158558345.jpg

Jak informuje serwis zdrowie.gazeta.pl, badania naukowe dowodzą, że marihuana może być lekiem na całe zło. Lecznicze działanie ziół jest z resztą wykorzystywane od dawien dawna, dlaczego więc z konopiami nie miałoby być tak samo?

Hiszpańscy naukowcy donieśli, że trawka, a konkretnie zawarte w niej THC może hamować rozwój nowotworów, a angielscy badacze sprawdzili tę tezę na myszach i potwierdzili - podawanie THC rzeczywiście zmniejsza liczbę chorych komórek. Poza tym w przypadku osób cierpiących na raka, zioło działa również przeciw wymiotom i nudnościom. I to dopiero początek!

Marihuana koi ból chorych na stwardnienie rozsiane, pomaga w leczeniu jaskry, zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz przeciwdziała rozwojowi cukrzycy. Jakby tego było palenie jointa stosowane jest także w leczeniu wirusa HIV i AIDS.

My za to, bez żadnych badań naukowych, jesteśmy w stanie stwierdzić, że w jednym palenie na pewno nie pomaga - w leczeniu otyłości. W końcu gastrofaza i szczupła sylwetka raczej nie idą w parze...


Dodał(a): BJ, fot. FameFlynet Wtorek 05.08.2014