Zatrudnią tylko kobiety

Tanie linie lotnicze z Indii – GoAir wymyśliły w jaki sposób zmniejszyć skutki osłabienia waluty. Będą zatrudniać tylko panie, bo są lżejsze...
stewardessa oferta pracy


Wartość rupii – indyjskiej waluty – spadła w stosunku do dolara o 27 procent, więc całkiem sporo. A że GoAir rozlicza się z kontrahentami w dolarach, to odczuje to bardzo mocno. Dlatego pojawiły się nowe wytyczne w kwestii zatrudniania personelu latającego. Wydano rozporządzenie, na mocy którego do pracy przyjmowane będę jedynie kobiety.

Giorgio De Roni, prezes GoAir, tłumaczy, że firma jest zmuszana szukać oszczędności wszędzie. A że stewardessa waży średnio 15-20 kilogramów mniej od mężczyzn, a kilogram mniej na pokładzie to oszczędność 9 groszy na godzinę, to w skali roku przewoźnik liczy na oszczędności rzędu 1,67 miliona złotych.

Obecnie w GoAir zatrudnienie znajduje 130 stewardów, którzy zachowają swoją pracę, ale będą to pewnie dla nich chude lata... Obecną flotę, liczącą 15 samolotów, linie lotnicze chcą powiększyć o kolejne 80 do 2020 roku. Wśród nowej załogi, liczącej 2000 osób, faceci znajdą zatrudnienie wyłącznie jako piloci.

Dodatkową oszczędnością ma być zmniejszenie obciążenia pojemników z czystą wodą do 60% maksymalnej pojemności. Zatem jeśli zamierzasz lecieć z GoAir, lepiej wciągnij brzuch. Proponujemy również dalej idące oszczędności na wodzie – można zastosować rozwiązanie z pociągów – naciskasz stopkę i widzisz wir...


Dodał(a): carlo Środa 03.07.2013