Zarabiaj na przeglądaniu Internetu

A konkretniej, zarabiaj na wyświetlaniu reklam, które pojawiają się podczas przeglądania sieci. Brzmi jak jakiś żart? Cóż, nie tym razem, prima aprilis już było.
brave_browser.jpg

Pomysł zarabiania na reklamach po kliknięciu na nie, nie jest niczym nowym i innowacyjnym. Z tym, że dotychczas przyzwyczajeni byliśmy do tego, że na tego typu banerach czy linkach  zarabiali ich twórcy, nie zaś użytkownik, który je otworzył. Jednak dzięki przeglądarce Brave wszystko ma się zmienić.

Idea wspomnianej przeglądarki jest bowiem następująca: albo użytkownicy Brave płacą jej twórcom za blokowanie wszystkich wyskakujących okienek i reklam, i mogą swobodnie, bez zakłóceń przeglądać sieć, albo nie płacą im w ogóle, a na reklamach wyświetlanych przez Brave mogą jeszcze zarobić.

Przeglądarka jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS i jest całkowicie darmowa. By zacząć zarabiać, wystarczy ją tylko pobrać i wyrazić zgodę na wyświetlanie pojawiających się reklam. Twórcy Brave obiecują 15 proc. przychodu dla każdego użytkownika, który taką zgodę wyrazi. Twórcy twierdzą także, że reklamy mają być całkowicie bezpieczne, bo będą pochodzić wyłącznie z wewnętrznej sieci reklamowej Brave.Brzmi super, nieprawdaż? W tym wszystkim jest jednak jeden haczyk – „wynagrodzenie” będzie wypłacane w… Bitcoinach.  A więc aby je w ogóle otrzymać, trzeba będzie założyć internetowy portfel w Brave Bitcoin.

I choć faktycznie (pomijając te nieszczęsne Bitcoiny) wszystko brzmi naprawdę obiecująco, to jednak my radzimy choć ten jeden jedyny raz w życiu przeczytać regulamin, zanim wyrazicie zgodę na współpracę z Brave. Tak na wszelki wypadek.
Dodał(a): Jakub Rusak Wtorek 05.04.2016