Zamknięte kina? Znaleźli rozwiązanie dla kierowców

Zapewne nieraz widziałeś, jak w hollywoodzkich filmach z lat 90' facet zabiera swoją kobietę na przejażdżkę do kina samochodowego. Już niebawem sam będziesz mógł sprawdzić, jak ogląda się filmy z wnętrza auta. Wystarczy, że wybierzesz się na wycieczkę do jednego z większych polskich miast.
iStock-898637186.jpg
Kina są zamknięte, a premiery odwołane – już nieraz o tym pisaliśmy. Jednak w większości przypadków wskazywaliśmy rozwiązania, które mogą zastąpić seans na wielkim ekranie. Właśnie powstaje kolejna inicjatywa, która powinna zaspokoić kierowców, żądnych filmowych przygód.

Auto Kino postanowiło zapewnić rozrywkę znaną z amerykańskich przedmieść. Przez kilka kolejnych dni kierowcy i ich pasażerowie będą mogli oglądać seanse z własnych samochodów. Na dużym ekranie będą wyświetlane największe hity filmowe ostatnich lat.

Kina samochodowe powstaną m.in. w: Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Zielonej Górze, Koszalinie, Opolu, Krakowie, Białymstoku, Warszawie, Częstochowie, Gdyni, Zgorzelcu, Legnicy, Lublinie, Rzeszowie czy Jeleniej Górze.


Oczywiście organizatorzy podkreślają, że “Kino samochodowe będzie zrealizowane zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej”.

Pierwszy seans zapowiedziano na 28 maja, także masz sporo czasu na przygotowanie się do podróży. Filmy będą wyświetlane od czwartku do niedzieli o godzinie 21. Żeby ułatwić kierowcom zajęcie odpowiednich miejsc, organizatorzy otworzą bramy godzinę wcześniej.

Warto dodać, że niektóre weekendy będą zarezerwowane na wypad z całą rodziną, bo organizatorzy zapowiedzieli seanse z popularnymi filmami dla dzieci i młodzieży. W tym przypadku pokazy będą startować o godzinie 18, a wjazd na teren będzie możliwy o godzinie 17.

Konkretne wydarzenie można w łatwy sposób znaleźć na Facebooku, wpisując frazę "Auto Kino" i nazwę danego miasta. Na profilu Auto Kino organizatorzy niebawem zamieszczą informacje o dokładnych lokalizacjach, cenach biletów i repertuarze.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Środa 29.04.2020