Zamieszanie w wirtualnym MMA

UFC | MMA | Gry
Jeżeli w prasie pojawi się błąd, to jako wyedukowani dziennikarze zganiamy całą historię na chochlika drukarskiego, jeżeli zaliczamy wpadkę w internecie, to winą obarczamy chochlika stażystę..
MMA

Ale nie wiemy, jakie można mieć alibi w świecie wirtualnych gier. A chodzi o przypadek EA Sports, która muzułmańskiemu zawodnikowi UFC przypisała w grze UFC 2. radość z wygranej w katolickiej formule… Przypadek? e-chochlik? 

Khabib Nurmagomedov (muzułmanin) musiał być kompletnie zaskoczony, kiedy odgrywając siebie na konsoli, pokonywał przeciwnika, a potem zupełnie już bez swojej kontroli obserwował, jak z wielkiej radości wykonuje znak krzyża…

Zawodnik UFC zaprotestował przeciwko wykorzystaniu w ten sposób swojego wizerunku w EA Sports UFC 2. na początku na Twitterze.. "Jestem muzułmaninem, a nie osobą ochrzczoną. Proszę @EASPORTSUFC o zmianę w animacji prezentującej celebrację wygranej przeze mnie walki. Mam mnóstwo fanów będących muzułmanami i powinniście to uszanować."EA skontaktowała się szybko z zawodnikiem i obiecała zmianę, zauważając swój błąd oraz przepraszając za zaistniałą sytuację.


Dodał(a): Roman Mocarz / fot. youtube Środa 23.03.2016