Zakaz wstępu do lasów. Jest już na to sposób

Koronawirus przy okazji wykańczania biznesów sprawił, że na rynku pojawiła się nowa usługa. Ze względu na pandemię zakazano wstępu do lasów. Prywatni właściciele odpowiedzieli na krytykowane przez ludzi ograniczenie. Swoje lasy udostępniają na rekreacyjne spacery.
prywatny las.jpg
Jednym z najbardziej krytykowanych obostrzeń rządu jest zakaz wstępu do Lasów Państwowych. Niedawno na ten fakt zareagował Janusz Korwin-Mikke. Poseł jest właścicielem prywatnego lasu, do którego zaprasza spragnionych natury.

Teraz za jego przykładem idą inni posiadacze leśnych gruntów. "Wynajmę swój prywatny las do spacerów" – takie ogłoszenie dla żartu zamieściła w internecie pani Vanessa z Warszawy – podaje wp.pl. Co ciekawe internauci wzięli ofertę na poważnie i tak przypadkowo rozkręciła się nowa usługa.

Zakaz wstępu do lasów wywołał ogromne poruszenie. W sieci pojawiają się petycje w tej sprawie:


“Zgłosił się ojciec dwójki dzieci, które już nie wytrzymywały domowej izolacji w 45-metrowym mieszkaniu bez balkonu. Był gotów nawet zapłacić za zgodę na spacer w prywatnym lesie. Słysząc dramatyczną historię, zgodziłam się bez namysłu” – mówi pani Vanessa.

Zalesiona działka liczy 1800 metrów kwadratowych i jest zlokalizowana na warszawskiej Białołęce. Kobieta udostępnia ją zainteresowanym za darmo. Oczywiście po wejściu do lasu nie ma mowy o samowolce. Pani Vanessa sporządza listę wejść, aby turyści nie wpadli na siebie podczas spaceru.

Na podobny pomysł wpadła też właścicielka gospodarstwa agroturystycznego i stajni w woj. mazowieckim. “Zakaz noclegów i obostrzenia zamknęły nam biznes. Jesteśmy pozbawieni środków do życia, przychody wynoszą zero. Udostępnienie naszego prywatnego lasu do rekreacji to ostatnia deska ratunku” – żaliła się kobieta w rozmowie z wp.pl.

Trudna sytuacja finansowa zmusza kobietę do udostępniania terenu za opłatą wynoszącą 500 zł. W tej cenie wynajmujemy na miesiąc konia ze stajni i przez ten czas mamy możliwość wstępu do lasu. Natomiast ci, którzy z jeździectwem nie mieli jeszcze do czynienia, mogą liczyć na indywidualne lekcje.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. pixabay Czwartek 09.04.2020