Zagraj w filmie o koronawirusie. Studenci filmówki szukają chętnych

Kwarantanna – pomimo swojej uciążliwości – budzi w ludziach uśpioną kreatywność. I choć Polacy nie koncertują na balkonach jak Włosi, to też mają całkiem niezłe pomysły.


Jednym z nich jest inicjatywa studentów wydziału reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej, którzy wystartowali z akcją Pandemia Filmowa. Celem projektu jest stworzenie filmu dokumentalnego ukazującego codzienne życie Polaków w obliczu koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: BLIŹNIĘTA COVID I CORONA PRZYSZŁY NA ŚWIAT

Twórcy do udziału w filmie zachęcają wszystkich, którzy chcieliby się podzielić tym, jak radzą sobie z izolacją podczas epidemii. Jeśli zatem chciałbyś się poczuć jak Will Smith na planie filmu „Jestem legendą”, to łap za telefon i włączaj nagrywanie. Pomysłodawcy projektu są otwarci na wszelkie formy – od pamiętnika do reportażu. 
Z nadesłanych filmików studenci pod opieką swoich profesorów, Jacka Bławuta i Mirosława Dembińskiego, chcą stworzyć swoistą kapsułę czasu, w której zbiorą dokumentację o życiu w tej wyjątkowej sytuacji. Szczegółowe informacje o akcji Pandemia Filmowa można znaleźć tutaj


ZOBACZ GALERIĘ: BECKHAM MA NOWE MIESZKANIE. KOSZTOWAŁO 100 MLN ZŁOTYCHDodał(a): Adam Barabasz / fot. Facebook Poniedziałek 06.04.2020