Zabójczy Clown grzebał tu ofiary. Posiadłość na sprzedaż

Elegancki domek na przedmieściach Chicago to dla wielu ludzi spełnienie amerykańskiego snu. Jednak nieruchomość mieszcząca się przy West Summerdale Avenue 8215 skrywa wyjątkowo mroczną tajemnicę.
Wayne.JPG

Teren należał do jednego z najbardziej krwawych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych, a ziemia, na której dziś rośnie równo przystrzyżony trawnik stała się miejscem spoczynku 29 brutalnie zamordowanych mężczyzn, którzy padli jego ofiarami w latach 1972-78. 

John Wayne Gacy był przedsiębiorcą budowlanym, którego dziadkowie pochodzili z Polski i prawdopodobnie nazywali się Gaca. Mężczyzna urodził się w USA w 1942 roku i zanim zasłynął jako brutalny morderca wiódł całkiem udane życie prywatne i zawodowe. Dopełnieniem obrazu idealnego obywatela było współorganizowanie parad polonijnych i charytatywne występy jako clown w lokalnych szpitalach.Kiedy kolejne zaginięcia w okolicy zaczęto łączyć z Johnem Gacy, policja dokonała przeszukania jego domu. Funkcjonariusze znaleźli tam 29 ciał. Łącznie morderca przyznał się do 33 zabójstw. Jego ofiarami padały głównie młode męskie prostytutki.

Po tym makabrycznym odkryciu dom zburzono w poszukiwaniu szczątek kolejnych ofiar. Niektórych z wydobytych z ziemi zwłok nigdy nie udało się zidentyfikować. Zmieniono również adres, tak aby teren nie kojarzył się źle potencjalnym nabywcom. 
Ziemia została sprzedana za 30 tys. dolarów.

Nowa właścicielka wybudowała tam dom dla swoich rodziców. Cena, za którą dziś można nabyć nieruchomość to 459 tys. dolarów. Za te pieniądze nowi właściciele będą mieli do dyspozycji trzy sypialnie, dwie łazienki i salon z panoramicznym oknem. Agencja oferująca posiadłość reklamuje ją jako „uroczy ceglany dom z ogródkiem”. Pełne ogłoszenie można znaleźć tutaj

Clown Killer – jak nazwała Wayne’a prasa – został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 10 maja 1994 roku. Ostatnie słowa oskarżonego brzmiały: pocałuj mnie w dupę. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Środa 23.10.2019