Zabójcze nożyce

Potrzeba matką wynalazku. Natura najlepszym narzędziem!
pirania.jpg


Gdybyś zabłądził w Amazońskiej Dżungli musisz koniecznie przypomnieć sobie, co by zrobił Bear Grylls w takiej sytuacji. Ważne żeby po drodze zbierać przedmioty, których będziesz mógł użyć, by ratować swoje życie w sytuacji zagrożenia! Spraw, by mistrz survivalu był z ciebie dumny!

Sprawa tyczy się również zwierząt. Ekolodzy nie będą pocieszeni, jednak uznajemy wyższość życia ludzkiego nad istnienie małej rybki. Małej, ale piekielnie groźnej - piranii.

Złów jeden dorodny okaz i schowaj do pojemnika z wodą. Przyda się na później w razie gdybyś ugrzązł w sidłach autochtonów lub gdybyś chciał zbudować szałas, a nie miałbyś czym przycinać bambusa czy lian do wiązania budulca.

Piranie żerują głównie w Ameryce Południowej, w dorzeczach Amazonki. Reagują na krew oraz na dźwięk i intensywne kolory. W parę minut potrafią oskubać żywego człowieka do samego szkieletu, a im więcej krwi, tym bardziej te rybki się nakręcają i więcej ich przypływa na wyżerkę. Zatem przytakuj piranię zanim ona ukąsi ciebie.Dodał(a): fisci Czwartek 20.09.2012